خبرهای ویژه

» اخبار آذربایجان غربی » آذربایجان غربی بزرگترین ظرفیت سردخانه ای کشور را دارد

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۲/۳۱ - ۸:۴۴

 کد خبر: 14775
 30 بازدید

آذربایجان غربی بزرگترین ظرفیت سردخانه ای کشور را دارد

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی گفت: استان با ظرفیت یک میلیون تنی بزرگترین ظرفیت سردخانه ای کشور است.

بهنام شهدی در جلسه بررسی مسائل و مشکلات سردخانه داران استان با اشاره به اینکه استان با پتانسیل نزدیک به یک میلیون تن بزرگترین ظرفیت سردخانه ای کشور است،  بیان کرد: بهره مندی از این ظرفیت مهم برای توسعه استان منوط به استفاده از تکنولوژی های نوین در این صنعت است.

وی با اشاره به اینکه برای ایفای نقش برجسته تر این ظرفیت در چرخه توسعه بخش کشاورزی نیازمند یک برنامه منسجم هستیم، افزود: با وجود اینکه در شرایط فعلی صدور مجوزهای جدید برای احداث سردخانه توجیه اقتصادی ندارد اما در صورتی که استان بخواهد به عنوان هاب صادرات محصولات باغی معرفی شود از ظرفیت های فعلی و جدید سردخانه ای می توان بهره برد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌غربی تصریح کرد: در حال حاضر ۳۴۵ واحد سردخانه ای در استان در حال بهره برداری هستند.

شهدی خاطرنشان کرد: با وجود اینکه سال گذشته وضعیت بارآوری محصول سیب بسیار خوب بود اما بازهم ۳۰ درصد ظرفیت سردخانه های استان خالی بود و این ضرورت استفاده سردخانه ها از امکانات و ماشین آلات جدید را دوصد چندان می کند تا سردخانه های بتوانند در طول سال فعالیت کرده و محدود به فعالیت های فصلی نباشند.

انتهای پیام


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اخبار آذربایجان غربی , ایران

دیدگاه بسته شده است.