خبرهای ویژه

» اخبار آذربایجان غربی » آغاز مرمت‌ اضطراری در کاروانسرای تاریخی نفت ارومیه

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۸:۲۶

 کد خبر: 17181
 2 بازدید

آغاز مرمت‌ اضطراری در کاروانسرای تاریخی نفت ارومیه

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌ غربی گفت: این اداره‌کل در راستای حفاظت از کارواسرای تاریخی نفت ارومیه اقدام به انجام مرمت‌های اضطراری در این بنا می‌کند.

جلیل جباری اظهار داشت: اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌ غربی در راستای حفاظت از کاروانسرای تاریخی نفت ارومیه اقدام به انجام مرمت‌های اضطراری در این بنا می‌کند.

وی افزود: در سال ۹۷ نیز سه دهنه و بخشی از دیوارهای ورودی کاروانسرای تاریخی نفت را مورد مرمت قرار داده است.

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی آذربایجان‌ غربی تصریح کرد: با توجه به اینکه مالکیت این بنا در اختیار شخص حقیقی قرار دارد، بر اساس قانون انجام کارهای مرمتی منوط به موافقت مالک است و از آنجایی که وی رغبتی به نگهداری و حفاظت از این بنا ندارد، موضوع مرمت این بنا از طریق دادستانی مورد پیگیری قرار گرفت.

جباری عنوان کرد: در نهایت با حکم قضائی این اداره‌کل اجازه انجام اقداماتی مرمتی در کاروانسرای تاریخی نفت ارومیه را اخذ کرده و در سال جاری مرمت و حفاظت از این بنا و احیای حجرات کاروانسرا عملیاتی می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر نیز اقدامات مقدماتی برای انجام مرمت در این بنای تاریخی انجام گرفته و آغاز مرمت منوط به انتخاب پیمانکار طبق مراحل قانونی است.

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌ غربی ادامه داد: حفاظت از بناهای تاریخی یکی از وظایف این اداره‌کل بوده و در انجام این وظیفه با کسی مماشاتی نخواهد داشت.

انتهای پیام


برچسب ها : ,
دسته بندی : اخبار آذربایجان غربی

دیدگاه بسته شده است.