خبرهای ویژه

» اخبار آذربایجان غربی » ارومیه دروازه ورود اتریش به ایران است

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۶/۰۵ - ۱۲:۱۳

 کد خبر: 16258
 120 بازدید

ارومیه دروازه ورود اتریش به ایران است

سفیر اتریش در ایران گسترش روابط با آذربایجان غربی را هدف اصلی سفر خود به این استان عنوان کرد و گفت: ارومیه دروازه ورود اتریش به ایران است.

به گزارش پایگاه خبری گوروش، اشتفان شولتز در دیدار با استاندار آذربایجان غربی با قدردانی از استقبال گرم و صمیمی مدیران استانی، با بیان اینکه ارومیه برای اتریش همواره دروازه ای برای ورود به ایران بوده است، گسترش روابط با آذربایجان غربی را هدف اصلی سفر خود به این استان عنوان کرد.

وی با بیان اینکه  در زمینه کشاورزی، گردشگری و فنی و مهندسی مشتاق همکاری با آذربایجان غربی هستیم، تصریح کرد: دو سال گذشته ۷۰۰ سال ارتباط مستند بین دولت، ۵۰۰ سال مشارکت بین طرفین و ۱۶۰ سال روابط دیپلماتیک بین دو طرف را گرامی داشتیم‌.

سفیر اتریش افزود: کمتر کشوری را می توان یافت که از این پیشینه تاریخی و غنی در روابط بین دو طرف برخودار است.

شولتز از احترام قابل تقدیر ایران نسبت به اتریش قدردانی کرد و گفت: احترام و تعامل و برابری ایران نسبت به اتریش قابل ستایش است.

شولتز به ظرفیت های عظیم آذربایجان غربی در کشاورزی، گردشگری و نیروی ماهر اشاره کرد و گفت: از سرمایه گذاری در حوزه های مختلف استان استقبال می کنیم.

وی کشاورزی ارگانیک و گردشگری را دو راهبرد اصلی همکاری های مشترک طبق علاقمندی تجار استان برشمرد و ادامه داد: علاقه داریم تا در حمایت از صنایع و بنگاه های کوچک نیز همکاری داشته باشیم.

سفیر اتریش در ایران تصریح کرد: یکی از الزامات همکاری این است که شرکت ها و مجموعه های علاقمند در اتریش دفتر نمایندگی تاسیس کنند.

شولتز تقویت مناسبات فرهنگی و برگزاری مناسبت های مشترک فرهنگی را مورد تاکید قرار داد و افزود: باعث افتخار است برای نزدیکی هرچه بیشتر چندین فعالیت فرهنگی در آذربایجان غربی برگزار کنیم.

انتهای پیام


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : اخبار آذربایجان غربی , بین الملل

دیدگاه بسته شده است.