خبرهای ویژه

» اخبار آذربایجان غربی » اعمال سیاست پیشگیرانه در مقابله با مواد مخدر

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۲۸ - ۱۱:۱۱

 کد خبر: 15194
 16 بازدید

اعمال سیاست پیشگیرانه در مقابله با مواد مخدر

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی گفت: باید سیاست ما در مقابله با مواد مخدر پیشگیرانه باشد.

حجت الاسلام ناصر خدایاری  در جلسه شورای هماهنگی مبارزه باموادمخدر سلماس بیان کرد: باید سیاست ما در مقابله با مواد مخدر پیشگیرانه باشد و سعی کنیم با اجرای طرح ها و برنامه هایی بجای مبارزه با مواد مخدر صرف از طریق درمان معتادان، در عرصه آگاهسازی و پیشگیری از گرفتار شدن مردم به اعتیاد گام برداریم.

وی با بیان اینکه امروز شاهد پیوند ناگسستنی اقتصاد با سلامت هستیم و این امر در بحث اعتیاد نیز وجود دارد، گفت: گردش مالی مواد مخدر در دنیا بسیار بالا است و سالانه ۱۲درصد درآمد ناخالص ملی در کشور ما صرف مبارزه با مواد مخدر می شود.

حجت الاسلام خدایاری بیان کرد: برای شکست این پدیده شوم باید پیوند بین اقتصاد و مواد مخدر را از بین ببریم و با از بین بردن حلقه های درآمدزایی مواد مخدر زمینه نابودی آن را از بین ببریم.

وی افزود: اعتیاد به مواد مخدر پیر و جوان نمی شناسد و میتواند همه اقشار تحصیل کرده و بیسواد جامعه را آلوده کند و در مقابل این همه‌گیری باید برنامه ریزی دقیقی در پیشگیری از اعتیاد داشته باشیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی تصریح کرد: امروزه عملکرد نیروی انتظامی در بحث مقابله با مواد مخدر بسیار علمی و حساب شده است و در کنار رشادت و جانفشانی های سبزپوشان ناجا در مبارزه با قاچاق مواد مخدر، شاهد اجرای برنامه های اجتماع‌محور مطلوبی در زمینه پیشگیری از اعتیاد از سوی مجموعه ناجا و پلیس مبارزه با موادمخدر هستیم.

وی افزود: کنترل رفتار و مراودات فرزندان در سطح اجتماع و مراقبت از بروز رفتارهای پرخطر در نسل نوجوان و جوان از جمله وظایف مهم خانواده ها در پیشگیری از اعتیاد فرزندان به مواد مخدر است.

انتهای پیام


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : اخبار آذربایجان غربی

دیدگاه بسته شده است.