خبرهای ویژه

» اخبار آذربایجان غربی » افزایش تخت آی‌سی‌یو بیمارستان طالقانی ارومیه

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۱۳ - ۱۰:۳۸

 کد خبر: 14962
 18 بازدید

افزایش تخت آی‌سی‌یو بیمارستان طالقانی ارومیه

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی گفت:با افزایش تعداد بیماران بدحال در ارومیه، تعداد 10 تخت آی سی یو با تمامی امکانات به بیمارستان طالقانی ارومیه افزوده و راه اندازی شده است و 26 تخت دیگر نیز به تعداد تخت‌ها افزوده می‌شود.

ابراهیم حسنی بیان کرد: با افزایش تعداد بیماران بدحال در ارومیه، تعداد ۱۰ تخت آی‌سی‌یو با تمام امکانات به بیمارستان طالقانی ارومیه افزوده و راه‌اندازی شده است.

وی افزود: روند بستری افراد از تاریخ ۲۱ فروردین که اوج پیک تعداد افراد بستری با سندرم حاد تنفسی در استان بود، به تدریج نزولی شده و به یک حالت پلاتو رسید به طوری که در تاریخ ۳ خرداد به تعداد ۲۲۷ نفر در استان کاهش یافت.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان تصریح کرد: از تاریخ چهارم و پنجم خرداد شاهد سیر صعودی داشتیم که این روند به ترتیب در ۶ خرداد ۲۸۱ نفر، ۷ خرداد ۳۱۳ نفر، ۸ خرداد ۳۰۰ نفر، ۹ خرداد ۳۱۳ نفر و ۱۰ خرداد ۳۰۰ نفر بستری با سندرم حاد تنفسی در استان افزایش یافته است.

حسنی خاطرنشان کرد: در روزهای گذشته افراد مراجعه کننده به بیمارستان طالقانی ارومیه بدحال‌تر بوده و تعداد بیماران بدحال رو به افزایش بوده و این در حالی است که در روز گذشته از ۶۴ بیمار بستری در استان ۱۲ نفر به طور مستقیم و با مراجعه به بیمارستان در بخش آی‌سی‌یو بستری شده‌اند که این موضوع هشداری برای وضعیت بد پیشرفت بیماری است.

وی یادآور شد: با تلاش رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان، حواله ۳۶ تخت و ونتیلاتور از وزارت بهداشت اخذ شده است که از این تعداد ۱۰ تخت تحویل گرفته شده و ۲۶ تخت دیگر باقی مانده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان اذعان کرد: یکی از دلایل مراجعه بدحال بیماران به بیمارستان‌ها، تاخیر آنها در مراجعه به مراکز بهداشتی و درمانی است و بیماران زمانی به بیمارستان مراجعه می‌کنند که وضعیت آنها وخیم شده و شرایط برای درمان بیمار سخت شده است.

انتهای پیام


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : اخبار آذربایجان غربی , سلامتی

دیدگاه بسته شده است.