خبرهای ویژه

» اخبار آذربایجان غربی » ایجاد ۵۶ دستگاه خودپرداز در روستاهای آذربایجان‌غربی

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۴/۰۸ - ۱۸:۴۷

 کد خبر: 15365
 18 بازدید

ایجاد ۵۶ دستگاه خودپرداز در روستاهای آذربایجان‌غربی

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان‌غربی گفت: با هدف توسعه شبکه دیجیتالی و بهبود شاخص‌های زندگی در روستاها تاکنون ۵۶ دستگاه خودپرداز برای روستاهای فاقد هرگونه دستگاه خودپرداز بانکی ایجاد شده است.

قاسم جلیلی‌نژاد بیان کرد: با هدف توسعه شبکه دیجیتالی و بهبود شاخص‌های زندگی در روستاها تاکنون ۵۶ دستگاه خودپرداز با هزینه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با هدف دسترسی روستاییان برای روستاهای فاقد هرگونه دستگاه خودپرداز بانکی ایجاد شده است.

وی افزود: با هدف بهره‌مندی مردم از خدمات بانکی در مناطق کم‌برخوردار ۴۶ دستگاه خودپرداز ( ATM) تا پایان امسال در روستاها نصب و راه‌اندازی می‌شود.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان‌غربی تصریح کرد:زیرساخت‌های ارتباطی و اینترنتی ارائه شده به روستاها و مناطق محروم استان از جمله خدمات ارزنده و دستاوردهای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در جهت توسعه دولت الکترونیک و ایجاد تسهیلات ارتباطی برای مردم مناطق محروم است.

جلیلی‌نژاد خاطرنشان کرد: زیرساخت‌های لازم برای توسعه شبکه ملی اطلاعات تا دور افتاده ترین نقاط آذربایجان‌غربی وجود دارد و اثرگذاری آن در راستای توسعه فعالیت دفاتر روستایی، نیازمند مشارکت تمام دستگاه‌های اجرایی است.

وی اظهار داشت: سرمایه‌گذاری در این دفاتر توسط خود کارگزاران انجام می‌شود و پشتیبانی این دفاتر با اهدای تسهیلات کم‌بهره انجام می‌شود.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اضافه کرد: بیش از ۴۰۰ دفتر فعال فناوری اطلاعات روستایی در آذربایجان‌غربی وجود دارد.

جلیلی‌نژاد با اشاره به اینکه ۱۰۰ درخواست راه‌اندازی دفاتر پیشخوان در استان ثبت شده است، ادامه داد: درخواست‌های تاسیس دفاتر فناوری اطلاعات به طور ماهیانه توسط پست بانک بررسی و در صورت احراز شرایط مجوز صادر می‌شود و برای اخذ مجوز محدودیتی وجود ندارد.

انتهای پیام

 


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : اخبار آذربایجان غربی

دیدگاه بسته شده است.