خبرهای ویژه

» اخبار آذربایجان غربی » بازگشت ۸۵ واحد تولیدی راکد به چرخه تولید

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۱۸ - ۱۲:۳۳

 کد خبر: 15984
 161 بازدید

بازگشت ۸۵ واحد تولیدی راکد به چرخه تولید

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: امسال 85 واحد تولیدی راکد به چرخه باز می‌گردد و در این راستا 16 واحد تا کنون فعال شده است.

غلامرضا بابایی اظهار داشت:سال گذشته بر اساس سیاست‌های ابلاغی و حمایت‌های مدیریت ارشد استان بیش از ۸۹ واحد راکد به چرخه تولید بازگشتند، همچنین در سال جاری نیز ۸۵ واحد تولیدی راکد به چرخه باز می‌گردد و در این راستا ۱۶ واحد تا کنون فعال شده است.

وی افزود: پس از ارزیابی عملکرد سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت کشور در سه ماهه اول امسال، آذربایجان‌غربی با تحقق کامل اهداف پیش‌بینی، توانست رتبه دوم کشوری را به خود دهد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی تصریح کرد: در سال جهش تولید برای سازمان‌های استانی متناسب با جهت‌گیری‌های اصلی وزارت شامل جهش تولید، اتمام طرح‌ها و پروژه‌های نیمه‌تمام، توسعه صادرات و کنترل واردات و نیز مدیریت و تنظیم بازار، ۱۲ برنامه عملیاتی تدوین شد.

بابایی بیان کرد: این برنامه‌های عملیاتی در راستای پنج محور توسعه تولید و تعمیق ساخت داخل، مدیریت واردات و توسعه صادرات غیر نفتی، توسعه معادن و صنایع معدنی با اجرای نقشه راه معدن، مدیریت بازار و ساماندهی لجستیک تجاری و نیز تامین منابع مالی و توسعه سرمایه گذاری تدوین شد.

وی با اشاره به تونوع صادراتی از استان به ۱۵کشور افزود:آذربایجان غربی دارای تنوع صادراتی است و امسال نیز حجم صادرات به کشور های همسایه افزایش یافته است.

انتهای پیام


برچسب ها : ,
دسته بندی : اخبار آذربایجان غربی , اقتصادی

دیدگاه بسته شده است.