خبرهای ویژه

» اخبار آذربایجان غربی » تصویب احداث مرکز درمانی فوق تخصصی موقوفه شاهزاده خانم ارومیه

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۳:۲۷

 کد خبر: 17109
 3 بازدید

تصویب احداث مرکز درمانی فوق تخصصی موقوفه شاهزاده خانم ارومیه

معاون بهره‌وری اقتصادی اداره کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان‌ غربی گفت: احداث مرکز درمانی فوق تخصصی موقوفه شاهزاده خانم ارومیه در زمینی به مساحت پنج هزار مترمربع به تصویب رسید.

آیت محمدی اظهار داشت: پروژه موقوفه شاهزاده خانم شهرستان ارومیه در کمیسیون سرمایه‌گذاری موقوفات استان به تصویب رسید.

وی تصریح کرد: این پروژه در زمینی به مساحت پنج هزار متر مربع برای احداث مرکز درمانی فوق تخصصی و هتل با زیربنای ۴۷ هزار و ۷۵۰  مترمربع در ۱۲ طبقه با حجم سرمایه گذاری ۳۶۱ میلیارد تومان احداث می‌شود.

معاون بهره‌وری اقتصادی اداره کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان‌ غربی گفت: هم اکنون یک چهارم مراکز درمانی کشور از محل موقوفات احداث شده و با توجه به لزوم احداث مراکز درمانی بیشتر در شهر ارومیه و استان، نیات واقفان باید به سمت نیازهای روز جامعه حرکت کند.

وی در ادامه با اشاره به پیشرفت فیزیکی پروژه‌های موقوفی در استان بیان کرد: هم اکنون مسجد سیلوه شهرستان پیرانشهر ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و همچنین پروژه موقوفه لطیفه غفارزادگان و حاج علی پاشاخان شهرستان خوی به پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصدی رسیده‌اند.

محمدی در ادامه نیز گفت: از دهه وقف سال گذشته تا دهه وقف امسال، میزان پنج هزار و ۵۰۰  متر مربع از رقبات عرصه و اعیان وقف با هزینه ای حدود ۵۸۰ میلیون تومان در شهرستان‌های ارومیه، بوکان، پیرانشهر، خوی، تکاب، مهاباد، شوط و ماکو از محل درآمد موقوفات و سایر اعتبارات تخصیصی تعمیر و مرمت شد.

انتهای پیام


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : اخبار آذربایجان غربی

دیدگاه بسته شده است.