خبرهای ویژه

» اخبار آذربایجان غربی » صنعت سودآور شترمرغ پروری در آذربایجان غربی نیازمند حمایت است

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۸:۲۷

 کد خبر: 12882
 47 بازدید

صنعت سودآور شترمرغ پروری در آذربایجان غربی نیازمند حمایت است

با توجه به مزیت های فراوان پرورش شتر مرغ نسبت به سایر حیوانات پرورشی، این صنعت در آذربایجان غربی نیازمند حمایت است

رسول جلیلی با اشاره به اینکه صنعت سودآور شترمرغ پروری در آذربایجان غربی نیازمند حمایت است، بیان کرد: به علت عدم فرهنگ سازی موثر برای مصرف عمومی گوشت شترمرغ و نبود صنایع جنبی متاسفانه واحدهای پرورش شترمرغ استان  توسعه کافی نیافته اند.

 

وی با اشاره به واحدهای پرورش شترمرغ در استان افزود: در حال حاضر ۲ مزرعه شترمرغ در شهرستان های خوی به ظرفیت اسمی ۲۵قطعه مولد و شهرستان شاهین دژ با ظرفیت ۱۰۰۰ قطعه پرواری وجود دارد که در این واحد نیز فعلا به جای شترمرغ پرواری، شترمرغ مولد پرورش داده می شود.

 

رئیس جهاد کشاورزی آذربایجان غربی تصریح کرد: هم اکنون ۱۰۰شترمرغ مولد در ۲ واحد مذکور پرورش داده می شود.

 

جلیلی با اشاره به اینکه صنعت پرسود پرورش شتر مرغ در استان نیازمند حمایت نهادها و مردم است، خاطر نشان کرد: سازمان با صدور مجوزهای لازم توسعه این صنعت را در دستور کار خود قرار داده و با توزیع نهاده و تخصیص اعتبارات سرمایه در گردش سعی در حمایت از واحدهای فعال استان دارد.

 

وی اذعان داشت: پرورش شتر مرغ مزیت های فراوانی نسبت به سایر حیوانات پرورشی  دارد از جمله مقاومت در برابر بیماری ها و راندمان بالای تولید و به لحاظ اقتصادی و ایجاد اشتغال فرصت های سرمایه گذاری یک صنعت پرسود است، بنابراین برای ایجاد اشتغال نیازمند توسعه این صنعت در استان هستیم.


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : اخبار آذربایجان غربی , اقتصادی

دیدگاه بسته شده است.