خبرهای ویژه

» اخبار آذربایجان غربی » پیشرفت ۹۳ درصدی اجرای مدول سوم تصفیه خانه فاضلاب ارومیه

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۰۷ - ۱۱:۰۴

 کد خبر: 15815
 114 بازدید

پیشرفت ۹۳ درصدی اجرای مدول سوم تصفیه خانه فاضلاب ارومیه

سرپرست معاونت بهره برداری و توسعه شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی گفت: تکمیل مدول سوم تصفیه خانه فاضلاب ارومیه نیازمند ۲۳۰ میلیارد ریال اعتبار است.

فرهاد کافی مولا با بیان اینکه مدول سوم این تصفیه خانه ظرفیت تصفیه ۶۰ هزار متر مکعب فاضلاب در شبانه روز را دارد، اظهار کرد: پیش بینی می شود عملیات اجرایی این طرح تا پایان سال جاری به اتمام برسد.

وی گفت: با بهره برداری ازاین طرح، ظرفیت تصفیه فاضلاب در ارومیه به ۱۴۰ هزار متر مکعب در شبانه روز افزایش یافته و جمعیت تحت پوشش نیز با ۳۰۰ هزار نفر افزایش به ۷۰۰ هزار نفر خواهد رسید.

کافی مولا افزود: برای اجرای این طرح تاکنون ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده و برای اتمام کامل و بهره برداری از آن ۲۳۰ میلیارد ریال دیگر مورد نیاز است.

سرپرست معاونت بهره برداری و توسعه شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی با بیان اینکه تصفیه خانه فاضلاب ارومیه در افق ۱۴۲۰ برای تحت پوشش قرار دادن یک میلیون نفر طراحی شده است، اظهار کرد: با اتمام و بهره برداری از سه مدول این تصفیه خانه تا پایان سال جاری، صددرصد جمعیت فعلی شهر ارومیه تحت پوشش شبکه جمع آوری و دفع بهداشتی فاضلاب قرار خواهند گرفت.

انتهای پیام


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : اخبار آذربایجان غربی , ایران

دیدگاه بسته شده است.