خبرهای ویژه

» اخبار آذربایجان غربی » کاهش دما تا روز شنبه در آذربایجان‌غربی ادامه دارد

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۰۹ - ۱۲:۳۶

 کد خبر: 15840
 14 بازدید

کاهش دما تا روز شنبه در آذربایجان‌غربی ادامه دارد

کارشناس اداره پیش بینی هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: طبق نقشه‌های پیش بینی استانی، کاهش دما در استان تا روز شنبه ادامه دارد.

مهدی کریمی بیان کرد: طی شبانه روز گذشته، شهرستان مهاباد با دمای ۴۱ درجه سانتی‌گراد بالای صفر گرم‌ترین و شهرستان چالدران نیز با دمای ۱۵ درجه سانتی‌گراد بالای صفر خنک‌ترین شهر استان بود و دمای ارومیه نیز ۳۴ درجه سانتی‌گراد بالای صفر گزارش شد.

وی با اشاره به بارش ۲ میلی‌متری باران در ماکو طی ۲۴ ساعت گذشته اظهار داشت: با عبور امواج کم دامنه از سطح میانی جو منطقه از روز سه‌شنبه، رگبارهای کوتاه مدت و خفیف باران و رعد و برق در برخی مناطق شمالی و مرکزی استان آغاز شده و تا روز شنبه ادامه دارد.

کارشناس اداره پیش‌بینی هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: فعالیت این امواج بیشتر در ساعت‌های بعد از ظهر شمال و مرکز استان را پوشش می‌دهد و وزش باد پدیده غالب جنوب استان خواهد بود.

آذربایجان‌غربی از استان‌های شمال‌غربی کشور است که در منطقه‌ای کوهستانی واقع شده و میانگین بارندگی سالانه در این استان در حدود ۳۴۰ میلی‌متر است؛ بارش‌ها در این استان از آبان‌ماه شروع می‌شود و تا اوایل خرداد هر سال ادامه دارد.

انتهای پیام


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اخبار آذربایجان غربی

دیدگاه بسته شده است.