خبرهای ویژه

» اخبار آذربایجان غربی » ۱۲۰ صندوق محله برای زنان روستایی در استان فعال است

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۱۸ - ۱۲:۳۷

 کد خبر: 15987
 19 بازدید

۱۲۰ صندوق محله برای زنان روستایی در استان فعال است

مدیر صندوق کارآفرینی امید آذربایجان‌غربی گفت: ۱۲۰ صندوق خرد محله زنان روستایی در این استان فعال است و حدود سه هزار و ۶۰۰ نفر از زنان روستایی این استان عضو این صندوق‌ها هستند.

علیرضا آخوندزاده بیان کرد: هر صندوق حدود ۲۵ تا ۳۰ نفر عضو فعال دارد تا با بهره‌مندی از خدمات صندوق‌های خرد محلات زنان روستایی معیشت خانواده‌ها و بانوان روستایی افزایش یابد.

وی اظهار داشت: برای توانمندسازی بانوان این استان ۳۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال تسهیلات طی ۲ سال گذشته تاکنون به صندوق‌های خرد محلات زنان روستایی این استان پرداخت شده‌است.

مدیر صندوق کارآفرینی امید آذربایجان‌غربی گفت: این میزان تسهلات در قالب ۱۱۸ فقره پرونده اشتغال‌زایی به متقاضیان در آذربایجان‌غربی پرداخت شده است.

آخوندزاده ادامه داد: در مرحله نخست به هر نفر از اعضای درخواست کننده ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات کم‌بهره پرداخت می‌شود و در مراحل بعدی نیز با توجه به اعتبار صندوق خرد، طی هر مرحله به اعضای آن تسهیلات اختصاص می‌یابد.

وی اظهار داشت: اعضای هر صندوق خرد محله زنان روستایی می‌توانند از تسهیلات صندوق خرد محلات بهره‌مند شوند.

وی تاکید کرد: این صندوق‌ها ماهیت توسعه‌ دارد و علاوه بر تامین منابع مالی باعث توانمندسازی اجتماعی زنان روستایی می‌شود.

مدیر صندوق کارآفرینی امید آذربایجان‌غربی گفت: بالابردن سطح معیشتی خانواده‌ها در روستاها و همچنین افزایش سطح درآمد خانوارهای روستایی از دیگر اهداف راه‌اندازی صندوق‌های خرد محله زنان روستایی است.

انتهای پیام


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : اخبار آذربایجان غربی

دیدگاه بسته شده است.