خبرهای ویژه

» اخبار آذربایجان غربی » ۸۳ درصد روستاهای استان تا پایان سال از نعمت گاز بهره مند می شوند

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۹/۲۴ - ۹:۲۶

 کد خبر: 12231
 30 بازدید

۸۳ درصد روستاهای استان تا پایان سال از نعمت گاز بهره مند می شوند

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان غربی گفت: تا پایان امسال با بهره برداری طرح‌های گازرسانی، روستا‌های برخورد از نعمت گاز استان آذربایجان غربی به ۸۳ درصد می‌رسد

 

۸۳ درصد روستاهای استان تا پایان سال از نعمت گاز بهره مند می شوند

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان غربی گفت: تا پایان امسال با بهره برداری طرح‌های گازرسانی، روستا‌های برخورد از نعمت گاز استان آذربایجان غربی به ۸۳ درصد می‌رسد.

علیرضا شیخی در نشست بررسی مشکلات این حوزه در خوی بیان داشت: در حال حاضر طرح‌های گازرسانی در ۱۵۰ روستای استان در دست اجراست که تا پایان امسال با بهره برداری از این طرح‌ها میزان برخورداری مناطق روستایی استان از نعمت گاز از ۶۸ درصد به ۸۳ درصد افزایش می‌یابد.

وی برنامه‌های شرکت گاز استان برای توسعه شبکه‌های گاز را در سالجاری ۱ هزار و ۶۰۰ کیلومتر عنوان کرد و افزود: از این مقدار بیش از ۱ هزار کیلومتر با صرف ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اجرا شده است.

مدیر عامل شرکت گاز تصریح کرد:  بابهره برداری از طرح‌های گاز رسانی به شهر‌های خلیفان مهاباد، میرآباد سردشت و زرآباد خوی شمار شهر‌های گازردار استان به ۴۳ شهر خواهد رسید.

 

شیخی گازرسانی به واحد‌های صنعتی و تولیدی را یک گام بسیار مهم در عرصه صرفه جوی در سوخت مایع در استان دانست و اضافه کرد: امسال تاکنون به ۱۰۶ واحد صنعتی استان گاز رسانی شده و تا پایان امسال گازرسانی به ۸۰ واحد دیگرنیز در برنامه این شرکت قرار دارد.

 

وی ادامه داد: امسال با گازرسانی به واحد‌های صنعتی استان سوخت گاز جایگزین ۲۲ میلیون لیتر سوخت فسیلی و مایع شده است.


برچسب ها :
دسته بندی : اخبار آذربایجان غربی

دیدگاه بسته شده است.