تاریخ : دوشنبه, ۲ خرداد , ۱۴۰۱ 22 شوال 1443 Monday, 23 May , 2022

دستور رئیس‌جمهوری جهت اتمام پروژه‌های احیای دریاچه ارومیه

  • کد خبر : 14965
  • 13 خرداد 1399 - 10:40
دستور رئیس‌جمهوری جهت اتمام پروژه‌های احیای دریاچه ارومیه
مدیردفتر برنامه‌ریزی و تلفیق ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت:هم اکنون رئیس‌جمهور به رئیس سازمان برنامه و بودجه دستور داده که تمامی پروژه‌های ستاد احیای دریاچه ارومیه تا آذر ماه تکمیل و به پایان برسد.

مسعود تجریشی اظهار کرد: هم اکنون رئیس‌جمهور به رئیس سازمان برنامه و بودجه دستور داده که تمامی پروژه‌های ستاد احیای دریاچه ارومیه تا آذر ماه به پایان برسد.

وی افزود: تونل انتقال آب از زاب به دریاچه ارومیه، که یکی از مهمترین پروژه‌های احیاء به شمار می‌رود، از دو قسمت تشکیل شده که یک قسمت آن مرداد ماه و یک قسمت دیگر آن در آذر ماه به پایان برسد.

مدیردفتر برنامه‌ریزی و تلفیق ستاد احیای دریاچه ارومیه تصریح کرد: اگر این پروژه در آذر ماه به پایان برسد، در دی ماه پس از آبگیری، آماده بهره‌برداری رسمی توسط رئیس‌جمهور خواهد شد.

تجریشی خاطرنشان کرد: همچنین وزارت نیرو قول بهره‌برداری از تصفیه‌خانه ارومیه را تا پایان شهریور ماه داده و تصفیه‌های تبریز نیز تا آذر ماه به پایان خواهد رسید.

وی با اشاره به اینکه ۳۳ کیلومتر از ۳۶ کیلومتر پروژه زاب به پایان رسیده است، بیان کرد: این پروژه هم اکنون بالای ۸۷ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تا پایان خرداد به ۹۰ درصد می‌رسد.

مدیردفتر برنامه‌ریزی و تلفیق ستاد احیای دریاچه ارومیه ادامه داد: با توجه به شیوع ویروس کرونا، مدتی پیشرفت فیزیکی پروژه زاب به تاخیر افتاد و پروژه در اسفند و فروردین تعطیل شد در حالی که اگر تعطیل نمی شد قسمت خروجی آن در خرداد ماه به پایان رسیده بود.

وی گفت: هم اکنون ۴۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است که تمامی پروژه‌های سخت‌افزاری احیای دریاچه ارومیه تا آذر و دی ماه به پایان برسد.

انتهای پیام

لینک کوتاه : https://gorush.ir/?p=14965

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.