افزونه جلالی را نصب کنید. 20 رجب 1442 Wednesday, 3 March , 2021
2

ممنوعیت حمل دام فاقد پلاک از ۱۵ بهمن در آذربایجان‌غربی

  • کد خبر : 13181
  • ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۶:۱۵
ممنوعیت حمل دام فاقد پلاک از ۱۵ بهمن در آذربایجان‌غربی
مدیرکل دامپزشکی آذربایجان‌غربی گفت: حمل‌ونقل دام فاقد پلاک از 15 بهمن 1398 ممنوع است و در صورت مشاهده با متخلفان برخورد قانونی می‌شود.

کامیار داهیم با اشاره به ابلاغ دستورالعمل‌های ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز و بخشنامه‌های ابلاغی در زمینه ممنوعیت بارگیری، حمل و تردد و کشتار دام‌های فاقد پلاک،بیان کرد: تمامی بهره‌برداران اعم از دامداران، دامپروران، چوبداران، صاحبان کشتارگاه‌های دام باید از حملِ هرگونه دام‌های فاقد پلاک پرهیز کنند.

 

وی افزود: پیرو این قانون از تاریخ ۱۵ بهمن۱۳۹۸ ممنوعیت حمل دام‌های فاقد پلاک بین استان‌ها اجرا می‌شود و در صورت مشاهده حمل دام‌های فاقد پلاک، برابر قانون با افراد متخلف برخورد قضایی می‌شود.

 

مدیرکل دامپزشکی آذربایجان‌غربی تصریح کرد: بر اساس ماده ۱۸ قانون نظام دامپزشکی کشور، وزارت جهاد کشاورزی موظف به صدور شناسنامه یا همان پلاک ۱۶ رقمی برای شناسایی دام‌هاست و این طرح ابتدا در مناطق مرزی اجباری شد.

 

داهیم خاطر نشان کرد:دامدارانی که قصد حمل دام را در سطح استان و بین استان‌ها دارند قبل از حمل باید با مراجعه به نمایندگی تشکل‌های صنفی شامل اتحادیه دامداران، اتحادیه دامپروی یا نمایندگی‌های دامپزشکی سطح استان نسبت به دریافت پلاک ۱۶ رقمی اقدام کنند.

لینک کوتاه : https://gorush.ir/?p=13181

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.