تاریخ : یکشنبه, ۳۱ تیر , ۱۴۰۳ 15 محرم 1446 Sunday, 21 July , 2024

۲۲ فقره پرونده قصاص نفس در استان با صلح و سازش خاتمه یافت

  • کد خبر : 12401
  • 03 دی 1398 - 9:05
۲۲ فقره پرونده قصاص نفس در استان با صلح و سازش خاتمه یافت
رییس کل دادگستری آذربایجان‌غربی گفت: در 9 ماهه سال 98 تعداد 22 فقره پرونده قصاص نفس با صلح و سازش خاتمه یافته و اولیاء دم حاضر به گذشت و رضایت شده است.

علی اکبر گروسی بیان کرد: با یاری خداوند متعال و تلاش و کوشش همه زحمت کشان دادگستری استان خصوصا روسای حوزه قضایی و اعضای محترم شوراهای حل اختلاف در ۹ ماهه سال۹۸ تعداد ۲۲ فقره پرونده قصاص نفس با صلح و سازش خاتمه یافته و اولیاء دم حاضر به گذشت و رضایت شده است.

 

وی افزود: این آمار در سال‌های اخیر در کشور کم‌نظیر بوده است که خود نشان دهنده تلاش شبانه روزی همکاران خدوم دادگستری استان و نیز ارتقاء فرهنگ عمومی صلح و سازش در جامعه است.

 

رییس دادگستری کل آذربایجان‌غربی آماری از استفاده محاکم و دادسراهای استان از نهادهای جدید التاسیس قانون مجازات اسلامی ارائه و تصریح کرد: درهشت ماهه سال ۹۸ تعداد ۱۴ هزار و پانصد و هفت مورد از مجازات‌های جایگزین حبس استفاده شده است که پنج هزار و ۶۰۰ مورد آن حکم جایگزین حبس بوده و مابقی تحت قرارهای دادسرا مورد استفاده قرارگرفته است که نشانگر تسلط و توان قضات استان در مراجعه به قانون و نیز پرونده‌ها است.

 

گروسی خاطر نشان کرد: دستگاه قضایی استان در استفاده از پابند الکترونیک هم مطلوب عمل کرده و درهشت ماهه سال ۹۸ تعداد ۶۴ نفر محکوم از این تخفیف و لطف قانونگذار بهره برده ‌ و بدون اینکه راهی زندان شوند محکومیت خود را تحمل کرده اند که این امر به معنی کاهش هزینه های نگهداری زندانیان، جلوگیری از آلوده‌تر شدن بعضی محکومان در کنار سابقه دارها، پیشگیری از وقوع جرم به صورت غیرمستقیم و حمایت قضایی و قانونی از خانواده‌ها که بی‌سرپرست نشوند.

 

وی گفت: امیدواریم که تا پایان سال این آمار روند صعودی داشته باشد تا شاهد قوه قضائیه تمام الکترونیک و متحول در همه ابعاد باشیم.

لینک کوتاه : https://gorush.ir/?p=12401

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.