تاریخ : یکشنبه, ۳۱ تیر , ۱۴۰۳ 15 محرم 1446 Sunday, 21 July , 2024

سامانه ثبت شرکت‌های مناطق آزاد کشور در چندین فاز راه اندازی می‌شود

  • کد خبر : 12603
  • 15 دی 1398 - 14:40
سامانه ثبت شرکت‌های مناطق آزاد کشور در چندین فاز راه اندازی می‌شود
مدیر ثبت شرکت‌های سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: سامانه ثبت شرکت‌های مناطق آزاد کشور در چندین فاز راه اندازی و عملیاتی می‌شود.

محمدعلی فلاح بیان کرد: سامانه ثبت شرکت‌های مناطق آزاد کشور با هماهنگی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در چندین فاز راه اندازی و عملیاتی می‌شود.

 

وی با اشاره به اینکه در فاز اول ثبت شرکت‌های سهامی خاص و با مسئولیت محدود و موسسات غیرتجاری و در فاز دوم ثبت تغییرات و تصمیمات اشخاص حقوقی و در فاز سوم و چهارم ثبت پلمب و ثبت شعبات و نمایندگی‌ها عملیاتی خواهد شد افزود: فاز اول که همان ثبت تاسیس است راه اندازی شده و فاز دوم مرحله آزمایشی را سپری می‌نماید وراه اندازی هر یک از فاز‌های بعدی نیز اطلاع رسانی خواهد شد.

 

مدیر ثبت شرکت‌های سازمان منطقه آزاد ماکو اظهار کرد: با هدف رفاه حال همشهریان و با آموزش تمامی دفاتر خدمات قضائی شهرستان‌های ماکو و شوط و پلدشت ترتیبی اتخاذ کرده ایم تا هر فرد در شهر محل اقامت خود بتواند امور اولیه ثبتی خود را تا حد امکان از راه دور انجام دهد و صرفاً یک بار برای انجام امور لازمه (امضاء دفاتر ثبتی و دریافت آگهی ثبتی و دفاتر و پرداخت هزینه انتشار آگهی در روزنامه رسمی) در اداره ثبت حاضر شود.

 

فلاح با بیان اینکه  با توجه به راه اندازی سامانه ثبتی فرآیند‌ها دستخوش تغییرات اساسی گردیده است . خاطر نشان کرد: این تغییرات عبارتند از ارائه مشاوره و راهنمایی متقاضی جهت ورود به سامانه cr.freezones.ir ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری، دریافت اطلاعات و ارسال نام‌های پیشنهادی متقاضی به اداره کل ثبت شرکت‌ها (از طریق سایت مربوطه).

 

وی با بیان اینکه در صورت عدم تائید نام، با ارسال پیامک، متقاضی در جریان امر قرار می‌گیرد تا نام‌های جدید را از طریق سامانه ارسال نماید.اضافه کرد: همچنین در صورت تعیین نام، متقاضی با ورود به سامانه، اطلاعات مربوط به موضوع، اشخاص، سرمایه، حق الثبت و درصد مشارکت‌ها را تکمیل نموده و جهت تائید به اداره ثبت شرکت‌ها ارسال می‌نماید.

 

مدیرثبت شرکت‌های سازمان منطقه آزاد ماکو در ادامه تشریح فرایند‌های جدید ثبتی گفت: اداره ثبت شرکت‌ها موضوع فعالیت را بررسی (و عنداللزوم با اصلاح آن) و سپس تطبیق حق الثبت واصله با تعرفه مصوب، شناسه ملی را دریافت و تائیدیه تکمیل فرآیند را از طریق سامانه به اطلاع متقاضی می‌رساند.

 

فلاح در خصوص مرحله ششم نیز اذعان داشت:‌در این مرحله امکان چاپ فرم‌ها و اساسنامه برای متقاضی فراهم می‌شود تا پس ازچاپ صورتجلسات و امضاء آن توسط اعضاء مجمع عمومی موسس و هیئت مدیره و بازرسان به ضمیمه کپی شناسنامه و کارت ملی (برابر با اصل) آن‌ها و تائیدیه کدپستی محل به اداره ثبت شرکت‌ها ارائه دهد.

 

وی باتشریح بند ۷ فرایند جدید ثبتی گفت: اداره ثبت شرکت‌ها به محض دریافت مدارک، مراتب را در دفاتر جاری ثبت نموده و پس از دریافت امضاء نماینده، آگهی تاسیس شرکت را (با هزینه متقاضی) به روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران ارسال می‌نماید ۸- یک نسخه از مدارک همراه با دفاتر کل و روزنامه ممهور به مهر اداره ثبت شرکت‌ها به متقاضی تحویل و فرآیند ثبتی خاتمه می‌یابد.

لینک کوتاه : https://gorush.ir/?p=12603

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.