تاریخ : یکشنبه, ۳۱ تیر , ۱۴۰۳ 15 محرم 1446 Sunday, 21 July , 2024

اعمال خاموشی های اضطراری ناشی از محدودیت سوخت نیروگاه ها در کشور است

  • کد خبر : 13426
  • 27 بهمن 1398 - 15:04
اعمال خاموشی های اضطراری ناشی از محدودیت سوخت نیروگاه ها در کشور است
سخنگوي صنعت برق گفت: اعمال خاموشي هاي اضطراري ناشي از محدوديت سوخت نيروگاه ها در كشور در جهت پايدار نگه داشتن شبكه برق بسيار ضروري است.

دکتر مصطفی رجبی مشهدی با بیان این که هم اکنون به دلیل گسترش سرمای هوا در کشور و افزایش مصرف گاز توسط بخش خانگی، اولویت با تامین گاز این بخش (خانگی) است تا مشکلی در گرمایش منازل هموطنان ایجاد نشود، اظهار کرد: میزان سوخت تحویلی به نیروگاه های کشور کاهش یافته است.
ویبا بیان این که هم اکنون ناچار به اعمال خاموشی های ناشی از محدودیت سوخت نیروگاه ها در کشور شده ایم، افزود: این اقدام در جهت پایدار نگه داشتن شبکه برق بسیار ضروری است و در صورتی که مردم به ویژه در مناطق گرمسیر، میزان مصرف برق و گاز خود را حدود ۱۰ درصد کاهش دهند، بلافاصله خاموشی های اضطراری ناشی از این شرایط لغو خواهد شد.
سخنگوی صنعت برق با اشاره به این که در این شرایط نیروگاه ها باید از سوخت مایع استفاده کنند، تصریح کرد: با توجه به مشکلات تامین سوخت در مناطق سردسیر و برفی کشور ، از هموطنان انتظار داریم به طور جدی نسبت به کاهش مصرف خود اقدام کنند تا به زودی خاموشی های اعمال شده برطرف شود.
رجبی مشهدی خاطر نشان کرد: استفاده بیشتر از نور طبیعی و خاموش کردن لامپ های اضافی، تنظیم وسایل گرمایشی در دمای آسایش، پوشیدن لباس گرم در منزل و جلوگیری از هدر رفت انرژی ،راهکارهای ساده و بدون هزینه برای عبور از این شرایط است.

روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی

 

 

 

لینک کوتاه : https://gorush.ir/?p=13426

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.