تاریخ : یکشنبه, ۳۱ تیر , ۱۴۰۳ 15 محرم 1446 Sunday, 21 July , 2024

افزایش۶۶ درصدی ارزش صادرات غیر نفتی از آذربایجان غربی

  • کد خبر : 13540
  • 03 اسفند 1398 - 8:57
افزایش۶۶ درصدی  ارزش صادرات غیر نفتی از آذربایجان غربی
ناظر گمرکات آذربایجان غربی گفت: میزان صادرات غیرنفتی استان ۱۹ درصد کاهش و در بخش دلاری ۶۶درصد افزایش داشته است.

ناصر برکابیان بیان کرد: از آغاز سال جاری تاکنون میزان صادرات قطعی کالاهای غیرنفتی استان بالغ بر یک میلیون و ۱۲۵هزارتن به ارزش یک میلیون و ۶۰۳ میلیون دلار بوده که نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته در بخش وزنی ۱۹ درصد کاهش و در بخش دلاری ۶۶درصد افزایش داشته است.

 

وی با اشاره به اینکه بیشترین اقلام صادر شده از گمرک پیرانشهر بوده است، افزود: بیشترین اقلامی که از گمرکات مرزی استان صادرشده مربوط به روغن های سبک به ارزش ۱۲۳میلیون دلار و سهم ارزشی ۸درصد، هندوانه به ارزش دلاری ۵۱میلیون دلار و سهم ارزشی ۳درصد، انواع نان ها به ارزش دلاری ۳۸ میلیون دلار و سهم ارزشی ۲ درصد، سیب تازه به ارزش دلاری  ۱۰۰میلیون دلار و سهم ارزشی  ۶درصد و آب سیب به ارزش۳۲میلیون دلار و سهم ارزشی ۹.۱درصد است.

 

ناظر گمرکات استان میزان واردات از گمرک استان را در سال جاری ۵۰۳هزارو۸۴۳تن و ارزش ۷۲۱ میلیون دلار اعلام و تصریح کرد: میزان واردات از گمرک استان نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته از نظر وزنی۵۳درصد و از نظر ارزش دلاری ۷۲درصد افزایش یافته است.

 

برکابیان باتاکید بر اینکه بیشترین واردات استان از کشور ترکیه است،خاطر نشان کرد: موز به ارزش  ۱۶۷میلیون دلار و سهم ارزشی ۲۳درصد، موتورگیربکس آسانسور به ارزش ۱۵میلیون دلار وسهم ارزشی ۲درصد، الیاف مصنوعی به ارزش ۱۸میلیون دلار ، لاستیک خودرو به ارزش ۱۲میلیون دلار و سهم ارزش ۶.۱ درصد و اجزا و قطعات برای تریلر به ارزش ۱۱ میلیون دلار و سهم ارزشی ۵.۱ بیشترین محصولات وارداتی به استان را به خود اختصاص داده است.

 

وی ادامه داد: بیشترین واردات کالا در استان مربوط به گمرک بازرگان با وزن  ۳۶۲هزارو ۶۳۴تن  و ارزش بیش از ۴۲۲هزارو ۶۷دلار است

لینک کوتاه : https://gorush.ir/?p=13540

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.