تاریخ : سه شنبه, ۸ اسفند , ۱۴۰۲ 18 شعبان 1445 Tuesday, 27 February , 2024

آزمایش ۸۰۰ کانتینر محموله کشاورزی در مراکز قرنطینه نباتی استان

  • کد خبر : 14235
  • 21 فروردین 1399 - 7:15
آزمایش ۸۰۰ کانتینر محموله کشاورزی در مراکز قرنطینه نباتی استان
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان‌ غربی گفت: در 15 روز نخست امسال، ماموران فنی قرنطینه نباتی در گمرکات مرزی استان، اقدام به آزمایش بیش از ۸۰۰ کانتینر محموله صادراتی، وارداتی و ترانزیتی کرده‌اند.

جعفر وحدت با اشاره به اقدامات اصولی گمرکات استان و سازمان جهاد کشاورزی برای حفظ سلامت محصولات وارداتی و صادراتی بیان کرد: از ابتدای سال جاری تا ۱۵ فروردین ماه، کارشناسان آزمایشگاهی جهاد کشاورزی با حضور مستمر در قرنطینه نباتی مرزهای بازرگان ماکو، صنم بلاغی پلدشت، رازی خوی، سرو ارومیه، تمرچین پیرانشهر و کیله سردشت ارائه خدمات کرده اند.

 

وی افزود: در این مدت بیشترین صادرات از مرز زمینی تمرچین و بیشترین واردات از مرز ریلی رازی بوده است که در این بازه زمانی مقدار ۸ هزار و ۸۵۷ تن صادرات و ۸ هزار و ۲۰۵ تن واردات محموله کشاورزی انجام گرفته است که در بیش از ۸۰۰ کانتینر حمل و جابجا شده‌اند و محموله‌ها مورد بررسی آفات و بیماری‌های قرنطینه‌ای قرار گرفته است.

 

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی تصریح کرد: عمده محموله صادراتی کشاورزی عبارتند از خرما، کشمش، پسته، هندوانه، سیر، گوجه فرنگی و بیشترین حجم واردات را موز، بذر ذرت و ماشک تشکیل می‌دهد.

 

وحدت خاطرنشان کرد: هدف از بازدید محموله‌های کشاورزی، جلوگیری از ورود هرگونه آفات و بیماری‌های خطرناک قرنطینه‌ای به کشور بوده و این در حالی است که در استان ۸ مرکز قرنطینه نباتی فعال وجود دارد.

لینک کوتاه : https://gorush.ir/?p=14235

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.