تاریخ : سه شنبه, ۸ اسفند , ۱۴۰۲ 18 شعبان 1445 Tuesday, 27 February , 2024

طرح‌های بزرگراهی آذربایجان‌غربی امسال به بهره‌برداری می رسد

  • کد خبر : 14250
  • 22 فروردین 1399 - 7:40
طرح‌های بزرگراهی آذربایجان‌غربی امسال به بهره‌برداری می رسد
مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: طرح‌ بزرگراهی ارومیه-مهاباد-میاندوآب، سلماس-خوی و خوی به ایواوغلی که بخشی از کریدور بزرگراهی غرب کشور است، امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

سید محسن حمزه‌لو با اشاره به برنامه اجرایی حوزه ساخت و توسعه راه‌های آذربایجان‌غربی در سال ٩٩ بیان کرد: امسال برنامه‌ریزی شده در سه بازه زمانی اردیبهشت‌ماه، هفته دولت و دهه فجر بیش از ١٢۵کیلومتر راه بزرگراهی، اصلی و فرعی با اعتبار ۲ هزار و ۶۶٠ میلیارد ریال به بهره‌برداری برسد.

 

وی با اشاره به اهمیت ساخت و توسعه راه‌های ایمن در افزایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری و دستیابی به توسعه پایدار، افزود: تکمیل این حجم طرح ساخت و توسعه راه‌ها در این بازه زمانی بی‌سابقه است و مجموعه راه و شهرسازی استان از ظرفیت‌ منابع مالی و اعتباری ملی و استانی، کمیته برنامه‌ریزی شهرستان‌ها و خیرین راهسازی استفاده می‌کند تا عرصه زیرساخت‌های حمل‌و نقل جاده‌ای منطقه متحول شود.

 

مدیر کل راه و شهرسازی آذربایجان غربی با اشاره به برنامه زمان‌بندی پیشبرد طرح‌های ساخت و توسعه راه‌های استان، تصریح کرد: اتمام طرح‌های بزرگراهی ارومیه-مهاباد-میاندوآب، سلماس-خوی و خوی به ایواوغلی که بخشی از کریدور بزرگراهی غرب کشور است و تکمیل محورهای ارومیه به سرو، خوی-قطور، نقده به پیرانشهر، میاندوآب – شاهین‌دژ و مهاباد به سردشت از مهم‌ترین پروژه‌ها هستند.

 

حمزه‌ لو خاطرنشان کرد: بهره‌گیری از مزیت‌های موقعیت جغرافیایی آذربایجان‌غربی در عرصه حمل‌و نقل، یکی از اهداف توسعه اقتصاد پایدار تعریف شده که تلاش می‌شود با تکمیل طرح‌های نیمه تمام راهسازی این امر محقق شود

لینک کوتاه : https://gorush.ir/?p=14250

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.