تاریخ : سه شنبه, ۸ خرداد , ۱۴۰۳ 21 ذو القعدة 1445 Tuesday, 28 May , 2024

معضل ترافیک محدوده مرکزی شهر ارومیه برطرف می شود

  • کد خبر : 14259
  • 23 فروردین 1399 - 6:50
معضل ترافیک محدوده مرکزی شهر ارومیه برطرف می شود
رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه گفت: مشکلات ترافیکی محدوده مرکزی شهر ارومیه برطرف می شود.

محمدرضا علیزاده امامزاده بیان کرد: درخصوص حل مشکلات ترافیکی محدوده مرکزی شهر، اقداماتی انجام شده و با اجرای طرح جامع حمل ونقل و ترافیک و طرح جامع شهرسازی مشکل ترافیک این منطقه حل خواهد شد.

 

وی با اشاره به اینکه بافت مرکزی شهر ارومیه به دلیل کم عرض بودن خیابان ها شاهد بار  ترافیکی شدید است، افزود: این دو طرح مذکور به عنوان سند بالا دستی مصوب شده و در حال اجرا است که براساس دیدگاه کلی باعث خروج شهر ارومیه از تک هسته ای به چند هسته ای خواهد شد.

 

رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه تصریح کرد: هدف شهرداری کاستن از بار ترافیک شهری و کوتاه شدن مدت زمان سفرهای درون شهر ارومیه است،که در این راستا پروژه تقاطع آذربایجان در ۴باند و۴ فاز در حال ساخت است و تاکنون فاز اول آن به اتمام رسیده است.

 

علیزاده امامزاده خاطرنشان کرد: پلB۳ از مجموعه پل های آذربایجان، تامین کننده مسیر حرکت از بلوار والفجر به بلوار شهید فعال است که پس از اتمام بتن ریزی کل عرشه های مربوطه، در حال طی مراحل آماده سازی جهت افتتاح است.

 

وی اظهار کرد: عوامل اجرایی این پروژه در روزهای شیوع کرونا با لحاظ کلیه دستورالعمل های بهداشتی درحال فعالیت هستند و بزودی شاهد افتتاح این فاز از پروژه خواهیم بود.

 

رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه درخصوص اعتبار مورد نیاز برای تکمیل پروژه تقاطع آذربایجان نیز گفت: برآورد اولیه کلی پروژه با لحاظ آزاد سازیهای انجام شده بالغ بر۲۰۰میلیارد تومان است که باتوجه به تورم موجود رقم مورد نیاز بسیار بیشتر از رقم برآورد شده خواهد بود.

لینک کوتاه : https://gorush.ir/?p=14259

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.