تاریخ : سه شنبه, ۵ تیر , ۱۴۰۳ 19 ذو الحجة 1445 Tuesday, 25 June , 2024

مشکلات کشاورزان و دامداران با توجه به کروناویروس در اولویت بررسی مجلس قرار دارد

  • کد خبر : 14297
  • 25 فروردین 1399 - 5:30
مشکلات کشاورزان و دامداران با توجه به کروناویروس در اولویت بررسی مجلس قرار دارد
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: مشکلات کشاورزان و دامداران در مسئله کرونا در اولویت بررسی در کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی قرار دارد.

جلال محمودزاده با اشاره به بحث مشکلات زنجیره تولید و مشکلاتی که برای دامداران و کشاورزان پس از شیوع ویروس کرونا در کشور و استان رخ داده است بیان کرد: بررسی این مشکلات در اولویت کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی قرار دارد.

وی افزود: هم اکنون محصول تولیدی دامداران و کشاورزان به سبب مشکل کروناویروس به فروش نرسیده و بنابراین اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس، این مسائل و مشکلات را مورد توجه و بررسی قرار می‌دهند.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: از جمله مشکلات کنونی دامداران و مرغداران استان در تهیه نهاده‌های دامی،کمبود شدید نهاده‌های دامی مانند ذرت و جو است و از سوی دیگر مرغداران نیز سویا را گران‌تر از قیمت واقعی خود تهیه می‌کنند.

محمودزاده خاطرنشان کرد: وظیفه وزارت جهاد کشاورزی تامین نهاده‌های مورد نیاز دامداران و مرغداران در شرایط اضطراری است اما در این زمینه ضعیف عمل کرده و هم اکنون نهاده‌هایی با قیمت پایین را وارد کشور کرده است و در موقع گرانی در اختیار دامداران و مرغداران قرار می‌دهد و یا حتی به صورت گران نیز در اختیار مصرف‌کننده قرار نداده و بازار سیاه تشکیل می‌دهند.

محمودزاده در ادامه با اشاره به اینکه هم اکنون ۶۰ درصد مرغداری‌های کشور خالی بوده و جوجه‌ریزی نمی‌کنند اظهار داشت: بنابراین در فاز بعدی یعنی تا ۴۵ روز دیگر و با این شرایط، قیمت مرغ به شدت افزایش می‌یابد.

وی گفت: در هیچ کجای دنیا نیز دولت صادرات محصولات کشاورزی را ممنوع نمی‌کند و همیشه آماده صادرات است چون در این صورت همیشه مشتری‌های خارجی خود را نیز به صورت ثابت حفظ می‌کند.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: برای تحقق شعار جهش تولید در موضوع کشاورزی باید دولت زیرساخت‌های بخش کشاورزی مانند ماشین‌آلات را فراهم کرده و یا وام و تسهیلات ارزان‌قیمت در اختیار کشاورزان قرار دهد.

محمودزاده بیان کرد: بی‌شک تحقق شعار جهش تولید در بخش کشاورزی دور از دسترس نیست به شرطی که دولت همراهی کرده و ضمن تامین زیرساخت‌ها، جلوی صادرات محصولات کشاورزی را به صورت تعمدی نگیرد.

لینک کوتاه : https://gorush.ir/?p=14297

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.