تاریخ : چهارشنبه, ۳ مرداد , ۱۴۰۳ 18 محرم 1446 Wednesday, 24 July , 2024

مقاومت بیشتر ویروس کرونا در سطوح

  • کد خبر : 14333
  • 28 فروردین 1399 - 7:35
مقاومت بیشتر ویروس کرونا در سطوح
رییس کارگروه اطلاع‌رسانی قرارگاه مبارزه با کرونا دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی گفت: مطالعات جدید نشان‌دهنده مقاومت بسیار بیشتر از تصور ویروس کرونا در سطوح مختلف است و باید روند پیشگیری از شیوع بیماری بین مردم، روز به روز با حساسیت بیشتری دنبال شود.

علی‎احمد آقاپور بیان کرد: مطالعات جدیدی در خصوص میزان مقاومت و پایداری ویروس کرونا در سطوح مختلف و در صورت استفاده از مواد شوینده و ضدعفونی‌کننده‌ها صورت‌گرفته که نشان می‌دهد بیشترین میزان ماندگاری ویروس به مدت هفت روز در سطح بیرونی ماسک است.

وی افزود: همچنین طبق این مطالعات، میزان پایداری ویروس کرونا در سطح استیل، پلاستیک و سطح داخلی ماسک هفت روز، شیشه چهار روز، چوب و پارچه ۲ روز و کاغذ سه ساعت است.

رییس کارگروه اطلاع‌رسانی قرارگاه مبارزه با کرونا دانشگاه علوم پزشکی استان تصریح کرد: همچنین بررسی ویژه‌ای در خصوص میزان مقاومت ویروس کرونا در دماهای مختلف صورت‌گرفته که نشان می‌دهد مقاومت این ویروس در دمای چهار درجه بالای صفر، بیش از ۲ هفته است.

وی اظهار کرد: همچنین مقاومت این ویروس در ۲۲ درجه سانتی‎گراد ۲ هفته، ۳۷ درجه ۲ روز و ۵۶ درجه سانتی‌گراد، ۳۰ دقیقه است.

رییس کارگروه اطلاع‌رسانی قرارگاه مبارزه با کرونا دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی ادامه داد: همچنین این مطالعات نشان می‌دهد که مقاومت این ویروس حتی در دمای ۷۰ درجه سانتی‌گراد، پنج دقیقه است.

آقاپور خاطرنشان کرد: میزان ماندگاری این ویروس در الکل رقیق شده نیز پنج دقیقه و حتی پس از شستن با آب و صابون ۲۲ درجه ۱۵ دقیقه برآورد شده است.

انتهای پیام

لینک کوتاه : https://gorush.ir/?p=14333

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.