تاریخ : جمعه, ۲۵ خرداد , ۱۴۰۳ 8 ذو الحجة 1445 Friday, 14 June , 2024

رهاسازی آب از سدهای استان به دریاچه ارومیه

  • کد خبر : 14425
  • 03 اردیبهشت 1399 - 7:44
رهاسازی آب از سدهای استان به دریاچه ارومیه
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان‌غربی گفت: عملیات رهاسازی 207 میلیون مترمکعب آب از سدهای آذربایجان‌غربی، طبق برنامه‌ریزی‌ انجام شده در حال انجام است.

اتابک جعفری با اشاره به حجم فعلی آب موجود در مخازن سد‌های آذربایجان‌غربی، اظهار کرد: حجم آب فعلی موجود در مخازن سد‌های استان ۱۴۹۱.۵ میلیون مترمکعب است که این میزان در مدت زمان مشابه سال گذشته ۱۵۲۸.۵ میلیون مترمکعب بوده است.

وی با بیان اینکه بیشترین حجم آب در بین سد‌های استان مربوط به سد شهید کاظمی بوکان با ۶۸۸ میلیون مترمکعب است، افزود: حجم آب این سد در مدت مشابه سال گذشته ۶۹۴ میلیون مترمکعب بوده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان‌غربی با اشاره به وجود ۱۴ سد در استان، ادامه داد: سد آغ‌چای چایپاره با ۱۸۷ میلیون مترمکعب و سد مهاباد با ۱۸۴ میلیون مترمکعب به ترتیب دومین و سومین سد پرآب استان طی گزارش واصله در فروردین سال جاری هستند.

جعفری ادامه داد: سد شهرچای ۱۰۶ میلیون مترمکعب آب دارد که این میزان در مدت زمان مشابه سال گذشته ۱۳۳ میلیون مترمکعب بود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان‌غربی به حجم آب سد‌های دیگر استان اشاره کرد و گفت: سد زولا ۵۴ میلیون مترمکعب، ماکو ۷۰ میلیون مترمکعب و سد سیلوه ۶۶ میلیون مترمکعب و سد ساروق ۳۵ میلیون مترمکعب آب دارند.

جعفری با اشاره به رهاسازی آب سدها به سمت دریاچه ارومیه، گفت: طبق برنامه‌ریزی‌ انجام شده عملیات رهاسازی آب از سدهای شهید کاظمی بوکان به میزان ۱۹۴، شهرچای ۳۰، مهاباد ۴۰ و زولا ۶ میلیون مترمکعب با حداکثر دبی مطمئن و با توجه به ملاحظات ایمنی سدها در حال انجام است.

انتهای پیام

لینک کوتاه : https://gorush.ir/?p=14425

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.