تاریخ : جمعه, ۲۵ خرداد , ۱۴۰۳ 8 ذو الحجة 1445 Friday, 14 June , 2024

زندانیان در ایام کرونا از الطاف اسلامی بهره مند شدند

  • کد خبر : 14568
  • 18 اردیبهشت 1399 - 9:28
زندانیان در ایام کرونا از الطاف اسلامی بهره مند شدند
رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی گفت: : در ایام کرونا مرخصی‌ها بسیار خوب مدیریت شد و بعضی زندانیان توانستند بهره لازم را از الطاف اسلامی ببرند و در این روزهای حساس در کنار خانواده‌های خود باشند.

علی اکبر گروسی در جلسه بررسی وضعیت امنیتی زندان‌های استان و کنترل مجرمان حرفه‌ای، سابقه‌دار و خطرناک، بیان کرد: آسیب‌های ناشی از جرم و مجرم در جامعه موثر است و جامعه را تحت تاثیر قرار می‌دهد و گاه آثار مخرب و منفی دارد.

وی افزود: نظام اسلامی با رافت اسلامی در زمان شیوع ویروس کرونا کرامت و ارزش ویژه‌ای به زندانیان قائل شد و توجه ویژه‌ای به خانواده‌های زندانیان داشت و کمک کرد تا زندانیان در این ایام حساس در کنار خانواده‌های خود باشند.

رئیس کل دادگستری استان تصریح کرد: در ایام کرونا مرخصی‌ها بسیار خوب مدیریت شد و بعضی زندانیان توانستند بهره لازم را از الطاف اسلامی ببرند و حتی برخی از زندانیان با اتمام محکومیت خود در ایام مرخصی مواجه شدند و در واقع از زندان آزاد شدند.

گروسی خاطرنشان کرد: باید با وفاق و اتحاد تلاش کنیم تا اهداف مجازات‌ها که در واقع اصلاح و بازپروری محکومان و مجرمان هست، به درستی انجام شود و بتوانیم اصلاح واقعی را در مجرمین انجام دهیم تا وقتی یک زندانی محکومیتش تمام می‌شود مجدداً مرتکب جرم نشود و بتواند به جامعه بازگردد.

وی اظهار داشت: آنچه که مبرهن است تاثیر مجازات‌ها در اصلاح و بازپروری مجرمین نسبی است و در بعضی مجرمین مثبت و در برخی بی‌اثر است.

رییس کل دادگستری آذربایجان‌غربی اعلام کرد: ما باید تلاش کنیم با روانشناسی مجرمین و با استفاده از علم و تجربه جرم‌شناسی آثار مثبت اعمال مجازات‌ها را افزایش دهیم و بتوانیم مجرمین بیشتری را اصلاح و به جامعه برگردانیم چرا که اکثر این مجرمین خانواده دارند و چشم انتظار این افراد هستند پس با اصلاح یک مجرم در واقع کمک بزرگی به خانواده او در نتیجه به جامعه خواهد شد.

گروسی گفت: در خصوص مجرمین حرفه‌ای و خطرناک هم از همه مسئولین قضایی، انتظامی و امنیتی می‌خواهم با تکمیل سامانه اطلاعات مجرمان حرفه‌ای و خطرناک و رصد دائمی این افراد و تحت نظر قرار دادن آنها تضمین کننده امنیت و آرامش روانی در جامعه است و از بروز هرگونه جرم یا شرارتی از ناحیه آنها جلوگیری می‌کند و مردم و جامعه از آرامش و امنیت لازم برخوردار شوند.

انتهای پیام

لینک کوتاه : https://gorush.ir/?p=14568

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.