تاریخ : جمعه, ۲۹ تیر , ۱۴۰۳ 13 محرم 1446 Friday, 19 July , 2024

جهاد کشاورزی آذربایجان غربی نسبت به کشت پیاز هشدار داد

  • کد خبر : 14657
  • 24 اردیبهشت 1399 - 9:10
جهاد کشاورزی آذربایجان غربی نسبت به کشت پیاز هشدار داد
سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی طی اطلاعیه‌ای با توجه به کشت پیاز بیش از سطح برنامه ابلاغی امسال به زارعین هشدار داد.

سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی طی اطلاعیه‌ای به منظور جلوگیری از تنش های بازار محصولات کشاورزی با توجه به کشت پیاز بیش از سطح برنامه ابلاغی امسال و پیش‌بینی تکرار مشکلات مشابه محصول گوجه فرنگی در سال گذشته، به زارعین هشدار داد.

در این اطلاعیه آمده است: کشت پیاز بیش از برنامه ابلاغی در سال زراعی امسال است که احتمال دارد مشکلات مشابه محصول گوجه فرنگی طی سال گذشته، امسال نیز در مورد محصول پیاز تکرار شود، در این راستا ضرورت دارد زارعین ضمن رعایت سطوح برنامه‌های ابلاغی اقدامات لازم را برای توقف کشت پیاز انجام دهند.

خاطرنشان ‌می‌شود، از ابتدای امسال تاکنون نزدیک به ۲ هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی آذربایجان ‌غربی زیر کشت پیاز بهاره رفته است؛ در حالی که برنامه ابلاغی سازمان جهاد کشاورزی ۲ هزار هکتار بوده و ۵۰۰ هکتار آن اضافه کشت شده است.

بنابراین به منظور جلوگیری از تولید انبوه و انباشت محصول در زمان برداشت توصیه می‌شود، زارعین کشت پیاز را متوقف کنند و در صورت کشت محصول پیاز مسوولیت فروش و تلنبار شدن محصول در زمان برداشت برعهده کشاورزان خواهد بود.

انتهای پیام

لینک کوتاه : https://gorush.ir/?p=14657

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.