تاریخ : جمعه, ۴ اسفند , ۱۴۰۲ 14 شعبان 1445 Friday, 23 February , 2024

نام دانشگاه صنعتی ارومیه در فهرست مراکز برتر دانشگاهی کشور قرار گرفت

  • کد خبر : 15021
  • 17 خرداد 1399 - 8:59
نام دانشگاه صنعتی ارومیه در فهرست مراکز برتر دانشگاهی کشور قرار گرفت
رییس دانشگاه صنعتی ارومیه گفت: نام این دانشگاه در فهرست مراکز آموزش عالی بر اساس رتبه‌بندی «وبومتریکس» (webometrics) قرار گرفت.

محمدرضا شیدایی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به انتشار رتبه بندی وبومتریک با عنوان «رتبه بندی شفاف دانشگاه‌های برتر» با استناد به پروفایل‌های برتر دانشگاهی در گوگل اسکولار، بیان کرد: در این نظام رتبه‌بندی، چهار هزار و ۵۰۰ مرکز دانشگاهی و علمی جهان با بیش از یک‌هزار استناد علمی مورد ارزیابی قرار گرفته‌ که نام ۱۵۶ دانشگاه، مرکز تحقیقاتی و پژوهشگاه ایرانی در این فهرست وجود دارد.

وی با بیان اینکه در نتایج این رتبه بندی، نام ۱۹ دانشگاه از ۲۷ دانشگاه صنعتی کشور وجود دارد، افزود: دانشگاه صنعتی ارومیه با ۶ هزار و ۵۶۳ استناد در رده یازدهم این فهرست قرار گرفته است.

رییس دانشگاه صنعتی ارومیه تصریح کرد: همچنین با بررسی نام ۱۵۴ مرکز تحقیقاتی و دانشگاه ایرانی که موفق به حضور در این نظام رتبه بندی شده‌اند (اعم از مراکز تحقیقاتی و دانشگاههای جامع، علوم پزشکی، صنعتی، آزاد)، دانشگاه صنعتی ارومیه جایگاه ۱۰۵ را در بین ۱۴۸ دانشگاه به خود اختصاص داده است.

شیدایی در رابطه با نظام رتبه بندی وبومتریک خاطرنشان کرد: رتبه بندی وب سایت‌های دانشگاهی یک نظام رتبه‌بندی وب‌سنجی است که از سال ۲۰۰۴ توسط آزمایشگاه سایبرمتریک، واحدی از انجمن ملی تحقیقات اسپانیا بر اساس چهار شاخص حضور (۵ درصد)، ضریب تأثیر (۵۰ درصد)، بازبودن و شفافیت (۱۰ درصد) و عالی بودن (۳۵ درصد) انجام می‌پذیرد.

انتهای پیام

لینک کوتاه : https://gorush.ir/?p=15021

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.