تاریخ : چهارشنبه, ۹ خرداد , ۱۴۰۳ 22 ذو القعدة 1445 Wednesday, 29 May , 2024

اجرای طرح آزمایشی کاهش تصادفات جاده‌ای آذربایجان غربی

  • کد خبر : 15048
  • 19 خرداد 1399 - 9:03
اجرای طرح آزمایشی کاهش تصادفات جاده‌ای آذربایجان غربی
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی گفت: طرح آزمایشی کاهش تصادفات جاده ای از ۲۱ خرداد ماه امسال در ۲ محور ارومیه- سلماس و ارومیه - نقده و میاندوآب اجرا خواهد شد.

ارسلان شکری بیان کرد: طرح آزمایشی کاهش تصادفات جاده‌ای استان با هدف پیشگیری از تخلفات و تصادفات رانندگی در دو محور پرتردد و پر حادثه در محورهای ارومیه – سلماس و ارومیه – نقده و میاندوآب انتخاب شده است.

وی افزود: این طرح در راستای اهمیت و ضرورت آموزش در آگاهی بخشی ارتقای انضباط ترافیکی و کاهش تخلفات و تصادفات رانندگی و با عنایت به نقش تاثیرگذار مسئولین ذیربط در تربیت و فرهنگ سازی به صورت پایلوت در استان و‌ در دو بخش علمی و کاربردی اجرا می‌شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی تصریح کرد: در این راستا دبیرخانه کمیسیون ایمنی حمل و نقل استان با محوریت معاونت حمل و نقل این اداره کل بر اساس اعلام نیاز موجود و بعد از اتمام و بررسی مراحل مطالعاتی، نسبت به امکان سنجی و توجیه آن از لحاظ قابلیت اجرایی، احصا شاخص های مالی و اقتصادی و جزئیات کامل طرح به همراه برنامه زمانبندی تفصیلی آن اقدام و هم اکنون طرح مذکور در محورهای یادشده قابل اجرا و عملیاتی است.

شکری ادامه داد: حوادث و سوانح جاده ای قابل پیشگیری هستند بنابراین با آگاهی و البته فرهنگ‌سازی می‌توان سوانح جاده‌ای را به حداقل رساند و جایگاه استان را در زمینه حوادث جاده‌ای به موقعیت مناسبی ارتقا داد که در این زمینه نیازمند همکاری جدی و یاری تمام دستگاه‌ها و ارگان‌ها و نهادهای مرتبط هستیم.

وی یادآور شد: امید است با اجرای موفق این طرح در راستای کمک رسانی به بهبود وضعیت ترافیک در استان نقش آفرینی موثری داشته باشیم و این طرح الگوی مناسبی برای کاهش تصادفات جاده‌ای در دیگر استان‌ها و کشور شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی اظهار کرد: تقسیمات این طرح بر ۵ فاز اصلی بوده و هر فاز به چند بلوک تقسیم شده است که فرمانده کل نظارت بر طرح  رئیس کمیسیون ایمنی حمل و نقل استان، استاندار محترم و فرمانده اجرایی طرح پایلوت، فرماندهی محترم پلیس راه استان و پیرو فرمانده هر فاز رئیس پاسگاه پلیس راه آن منطقه یا شهر مربوط است.

شکری خاطرنشان کرد:گروه‌های هلال احمر ، پلیس راه، پزشکی قانونی و راهداری در اجرای این طرح دخالت و وظایف مختلف قبل، حین و بعد از حادثه را دارند.

انتهای پیام

لینک کوتاه : https://gorush.ir/?p=15048

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.