تاریخ : سه شنبه, ۵ تیر , ۱۴۰۳ 19 ذو الحجة 1445 Tuesday, 25 June , 2024

تمدید مهلت ارائه اظهارنامه عملکرد سال ۱۳۹۸

  • کد خبر : 15127
  • 24 خرداد 1399 - 10:04
تمدید مهلت ارائه اظهارنامه عملکرد سال ۱۳۹۸
مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان غربی گفت: مهلت ارائه اظهارنامه عملکرد سال 1398 برای صاحبان مشاغل تا پایان مرداد ماه و برای اشخاص حقوقی تا پایان شهریور ماه تمدید شده است.

کوماسی بر آمادگی مؤدیان جهت بهره مندی از مزایای مالیات مقطوع عملکرد سال ۱۳۹۸ تاکید کرد.

وی با اشاره به تمدید ۲ ماهه مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی عملکرد سال ۱۳۹۸صاحبان مشاغل و اشخاص حقوقی، از صاحبان مشاغل خواست پیشاپیش مقدمات لازم برای برخورداری از مزایای مالیات مقطوع عملکرد سال ۱۳۹۸ را انجام دهند.

مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان غربی تصریح کرد: مهلت ارائه اظهارنامه عملکرد سال ۱۳۹۸ برای صاحبان مشاغل تا پایان مرداد ماه و برای اشخاص حقوقی تا پایان شهریور ماه تمدید شده است.

کوماسی با بیان اینکه امسال نیز مانند سنوات گذشته امکان استفاده از تبصره ماده ۱۰۰ قانون مالیات‌های مستقیم برای برخی مشاغل مهیا می‌شود، افزود: هنوز شرایط استفاده از این تبصره توسط سازمان اعلام نشده است ولی بهتر است مؤدیان مالیاتی پیشاپیش مقدمات لازم در این زمینه را انجام دهند تا گرفتار روزهای پرترافیک مالیاتی که زمینه را برای گسترش بیماری کرونا مهیا می کند، نشوند.

وی افزود: در این زمینه لازم است مؤدیان هر چه زودتر مالیات عملکرد سال ۱۳۹۷ خود را قطعی کنند چراکه یکی از شروط اولیه تعیین مالیات مقطوع، قطعیت مالیات سال گذشته است.

مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌غربی با بیان اینکه پرداخت بدهی قطعی سال گذشته و سایر معوقات از دیگر شروط بهره‌مندی از مزایای مالیات مقطوع است، ادامه داد:  محتمل است که ثبت پایانه فروشگاهی در سامانه مالیاتی برای مؤدیانی که مکلف به این امر شده اند نیز به عنوان شرط استفاده از تعیین مالیات مقطوع مطرح شود.

کوماسی گفت: در سال‌های گذشته استقبال خوبی ا ز مالیات مقطوع در استان شد به طوری که در ۶۷ درصد پرونده‌های مالیاتی صاحبان مشاغل در استان با استفاده از تبصره  ماده ۱۰۰ قانون مالیات‌های مستقیم، به سرعت و سهولت قطعی شد و هیچ مامور مالیاتی جهت رسیدگی، به این قبیل مؤدیان مراجعه نکرد.

انتهای پیام

لینک کوتاه : https://gorush.ir/?p=15127

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.