تاریخ : شنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۳ 16 ذو الحجة 1445 Saturday, 22 June , 2024

توجه به ظرفیت‌ها و نیروهای داخلی نسخه شفابخش اقتصاد است

  • کد خبر : 15403
  • 11 تیر 1399 - 11:20
توجه به ظرفیت‌ها و نیروهای داخلی نسخه شفابخش اقتصاد است
نماینده مردم ارومیه در مجلس گفت: بی‌تردید تا زمانی که جهان‌بینی مدیران و مسئولان نسبت به اقتصاد و حوزه پیرامونی و بین‌الملل و ظرفیت‌های داخلی تغییر نکند، اوضاع اقتصادی تغییری نخواهد کرد.

وحید جلال‌زاده با تاکید بر‌اینکه نمایندگان مجلس نیز مانند واحدهای تولیدی به آیین‌نامه‌های خلق‌الساعه اعتراض دارند بیان کرد: این موضوع مختص تمامی دولت‌های گذشته بوده تا جایی که در دولت‌های گذشته، مقررات و قوانینی که واحدهای تولیدی را رنج می‌داد وجود داشته و شدت و ضعف آن در دولت‌های مختلف متفاوت بوده است.

وی افزود: متاسفانه دولت‌ها نگرش بلندمدتی به اقتصاد نداشته و برنامه‌های اقتصادی در آن‌ها به‌صورت کوتاه‌مدت ۶ ماهه یا یک ساله تعریف می‌شود و حتی تلاش‌های فراوانی صورت گرفته تا مکانیزمی برای دور‌زدن تحریم‌ها و خارج شدن از اقتصاد نفتی صورت گیرد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس ‌تصریح کرد: دولت‌های یازدهم و دوازدهم با نگاهی که به خارج از کشور داشتتد، معتقد بودند که با مذاکره با غربی‌ها اقتصاد کشور را به حرکت درخواهند آورد اما موفق نشدند و متاسفانه دولت‌ها در هر دوره‌ای قوانین خاصی را پیاده‌سازی کرده و همواره نخستین آسیب آن به واحدهای تولیدی وارد شده است.

جلال‌زاده خاطرنشان کرد: بی‌تردید تا زمانی که جهان‌بینی مدیران و مسئولان نسبت به اقتصاد و حوزه پیرامونی و بین‌الملل و ظرفیت‌های داخلی تغییر نکند، اوضاع اقتصادی تغییری نخواهد کرد بنابراین اقتصاد باید از نگاه آیین‌نامه‌ای خارج شده و نگاه بلندمدت به آن داشته باشیم.

وی اضافه کرد: برخی بر این باور هستند که به سبب ضعف عملکرد این دولت، باید آن را استیضاح کرد در حالی که موضوع استیضاح سبب دگرگونی در ساخت سیاسی شده و لطمات و خسارات آن بیشتر خواهد شد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس ادامه داد: تمامی تلاش مجلس یازدهم بر این است که دولت را وادار به کار کند چون هم‌اکنون بسیاری از وزرا با آرزوی تعطیلی و پایان کار و خدمت خود بر سر کار حاضر می‌شوند بنابراین از این دولت انتظار خاصی نمی‌توان داشت.

جلال‌زاده گفت: هم‌اکنون نگاه به ظرفیت‌ها و توجه به نیروهای داخلی نسخه شفابخش اقتصاد است و باید به توانمندی‌های داخلی بیش از پیش توجه کرد.

انتهای پیام

لینک کوتاه : https://gorush.ir/?p=15403

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.