تاریخ : جمعه, ۴ اسفند , ۱۴۰۲ 14 شعبان 1445 Friday, 23 February , 2024

بهره مندی واحد‌های کشاورزی آسیب دیده از تسهیلات حمایتی

  • کد خبر : 15498
  • 17 تیر 1399 - 14:00
بهره مندی واحد‌های کشاورزی آسیب دیده از تسهیلات حمایتی
معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: واحد‌های آسیب دیده بخش کشاورزی واجد شرایط استان برای بهره مندی از تسهیلات حمایتی هرچه سریعتر در سامانه کارا ثبت نام کنند.

غلامعلی مرادی بیان کرد: واحد‌های آسیب دیده بخش کشاورزی واجد شرایط استان برای بهره مندی از تسهیلات حمایتی هرچه سریعتر به سامانه کارا به آدرس الکترونیکی http://kara.mcls.gov.ir مراجعه و اطلاعات خودرا ثبت کنند.

مرادی تصریح کرد: متقاضیان با توجه به شرایط اعلام شده شامل قرار داشتن در رسته‌های ۱۴ گانه اعلام شده، شامل پرورش مرغ مادر گوشتی و مرغ گوشتی، مراکز تولید و عرضه گل و گیاهان زینتی، مراکز تولید صادراتی، گلخانه‌های سبزی و صیفی و ماهیان زینتی به عنوان واحد‌های زیان‌ده حساس اعلام شدند که باید در این مرحله در سامانه کارا ثبت نام کنند.

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی همچنین بیان کرد: متقاضیان با دارا بودن لیست بیمه و کد کارگاهی تامین اجتماعی، فعال بودن در سال ۹۸ (به جز کسب و کار‌های تعطیل شده با دستور دولت)، استفاده نکردن از بیمه بیکاری، تعدیل نکردن نیروی کار از یک اسفند پارسال (بر مبنای اطلاعات بیمه تامین اجتماعی)، تعهد به بازگشت نیروی کار در صورت تعدیل بر اساس متوسط نیروی کار آبان، آذر و دی ماه ۹۸، عقد قرارداد با نیروی کار بر اساس متوسط نیروی کار آبان، آذر و دی ماه ۹۸ و تعهد حفظ آن حداقل تا پایان ۹۹ می‌توانند برای پیگیری و دریافت این تسهیلات مراجعه نمایند.

مرادی گفت: در این سامانه امکان ثبت اعتراض و رسیدگی به افرادی که مشمول دریافت تسهیلات حمایتی نشده اند نیز وجود دارد.

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی خاطر نشان کرد: کلیه تسهیلات حمایتی شامل دوره تنفس سه ماهه و بازپرداخت تسهیلات نیز از مهر ماه امسال به مدت ۲۴ ماه است.

این مسئول تاکید کرد: تعداد واحد‌های آسیب دیده و میزان خسارت وارده به بخش کشاورزی استان پس از ثبت واحد‌ها در سامانه کارا مشخص خواهد شد.

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی در ادامه به نحوه بهره مندی کارفرمایان آسیب دیده از این تسهیلات اشاره کرد و افزود: بعد از ثبت نام متقاضی در سامانه کارا و پس از بررسی و تایید دستگاه اجرایی صادر کننده مجوز، متقاضی می‌تواند با ارایه مدارک و تضامین به ۱۷ بانک پرداخت کننده این تسهیلات که در استان مشخص شده مراجعه و نسبت به دریافت تسهیلات اقدام کنند.

مرادی در خصوص بروز هر گونه تخلف از سوی کارفرمایانی که پس از دریافت تسهیلات نیروی کار خود را حفظ نکنند، بیان کرد: در صورت عدم رعایت و پایبندی به موارد تعهد شده محرومیت دو ساله از دریافت هر گونه خدمات بانکی شامل (تسهیلات، ضمانت نامه، اعتبارات اسنادی و …) و بازپرداخت تسهیلات با نرخ ۲۴ درصد (۱۸ درصد مصوبه شورای پول و اعتبار + ۶ درصد جریمه) برای متخلفین در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام

لینک کوتاه : https://gorush.ir/?p=15498

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.