تاریخ : شنبه, ۵ خرداد , ۱۴۰۳ 18 ذو القعدة 1445 Saturday, 25 May , 2024

بستری بیماران کرونایی در مراکز درمانی تامین اجتماعی رایگان است

  • کد خبر : 15576
  • 22 تیر 1399 - 10:28
بستری بیماران کرونایی در مراکز درمانی تامین اجتماعی رایگان است
مدیر درمان تامین اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: بر اساس تصمیمات اتخاذ شده قرارگاه ستاد بحران بیماری کرونا، تمام خدمات ارائه شده از جمله آزمایش، دارو، سیتی اسکن، بستری بیماران کرونایی در بیمارستان‌های تامین اجتماعی استان رایگان است و هزینه‌ای از بیماران دریافت نمی‌شود.

صادق اسماعیل‌زاده با اشاره به بستری بیماران کرونایی در بیمارستان‌های تامین اجتماعی آذربایجان‌غربی اظهار داشت: در استان تعداد ۲ بیمارستان تامین اجتماعی وجود دارد که شامل بیمارستان ۲۵۶  تختخوابی امام رضا(ع) ارومیه و ۳۲ تختی امیرالمومنین خوی است که با توجه به تصمیمات اتخاذ شده از سوی قرارگاه و ستاد بحران کرونای آذربایجان‌غربی در تاریخ ۲۷ اسفند، بیمارستان امام رضا ارومیه به عنوان بیمارستان کرونایی تعیین شد و اقدام به پذیرش بیماران کرونایی کرد که تاکنون ۴۰۰ بیمار کرونایی در این بیمارستان بستری شده‌اند.

وی ادامه داد: در ابتدای شیوع ویروس کرونا بخش‌های اورژانس کرونا، تحت نظر کرونا بخش و آی‌سی‌یو کرونا در بیمارستان امام رضا(ع) ارومیه فعال شد و تا کنون تعداد ۴۰۰ نفر از بیماران کرونایی در این بیمارستان بستری و تعداد ۳۷ نفر از این بیماران فوت شدند.

مدیر درمان تامین اجتماعی آذربایجان‌غربی تصریح کرد: براساس دستورالعمل وزارت بهداشت، اتاق‌های سه تختی بیمارستان‌های تامین اجتماعی را به علت رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در بیماران تبدیل به اتاق‌های بستری ۲ تخته کردیم که در این راستا ظرفیت پذیرش بیماران کاهش یافته است و به علت کاهش آلودگی مراجعین و شیوع ویروس کووید ۱۹ تعداد جراحی‌های غیر ضروری نسبت به سال ۹۸ کاهش یافته است که در این راستا ما موظف به ارائه خدمات به بیماران کرونایی هستیم.

وی با اشاره به تعداد بیماران کرونایی بستری شده در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌امام رضا(ع) ارومیه، عنوان کرد: تعداد ۱۰ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در بخش آی‌سی یو بیمارستان امام رضا بستری هستند که وضعیت ۵ نفر از این بیماران وخیم گزارش شده و به دستگاه ونتیلاتور متصل هستند.

اسماعیل‌زاده با اشاره به اینکه تست کرونا در ۲ مرکز دانشگاهی و تحقیقاتی انجام می‌شود و هیچ آزمایشگاه خصوصی و غیردولتی، مجوزی برای آزمایش کرونا ندارد، تصریح کرد: در سطح استان ۲ مرکز تحقیقاتی دانشگاهی با قابلیت تست روزانه ۶۰۰ نفر در استان فعال است در این راستا از بیماران بستری شده در بخش کرونای بیمارستان امام رضا از طریق حلق و بینی بیماران، نمونه گیری انجام می‌شود و در محیط‌های مخصوص برای انجام تست به مرکز تحقیقاتی تعیین شده ارجاع داده می‌شود و هزینه تست کرونای انجام شده برای بیمار رایگان است.

مدیر درمان تامین اجتماعی آذربایجان‌غربی با اشاره به میزان هزینه بیماران کرونایی در بیمارستان‌های وابسته به سازمان تامین اجتماعی، یادآور شد: بر اساس تصمیمات اتخاذ شده قرارگاه ستاد بحران بیماری کرونا، تمام خدمات ارائه شده از جمله آزمایش، دارو، سیتی اسکن، بستری بیماران کرونایی در بیمارستان‌های تامین اجتماعی استان رایگان است و هزینه‌ای از بیماران دریافت نمی‌شود.

اسماعیل‌زاده اضافه کرد: طی سال ۹۸ در قسمت درمان سازمان تامین‌اجتماعی آذربایجان‌غربی به طور تقریبی ۶۵۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

وی با اشاره به اینکه ۲ روش ارائه خدمت مستقیم و غیر مستقیم از طریق سازمان تامین اجتماعی وجود دارد، بیان کرد: یک روش ارائه خدمات به صورت درمان مستقیم است که از طریق مراکز درمانی تامین اجتماعی انجام می‌شود که در استان ۲ بیمارستان تامین اجتماعی و یک کلینیک و هشت پلی ‌کلینیک و درمانگاه تخصصی فعال هستند.

انتهای پیام

لینک کوتاه : https://gorush.ir/?p=15576

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.