تاریخ : سه شنبه, ۵ تیر , ۱۴۰۳ 19 ذو الحجة 1445 Tuesday, 25 June , 2024

رسانه یک عنصر مهم در احقاق عدالت است

  • کد خبر : 15761
  • 03 مرداد 1399 - 11:49
رسانه یک عنصر مهم در احقاق عدالت است
رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی گفت: هیچ کس حق ندارد به خاطر مطالبه‌گری، رسانه‌ای را تعقیب کند چرا که رسانه یک عنصر مهم در احقاق عدالت است.

علی اکبر گروسی در اولین جلسه هماهنگی برگزاری جشنواره رسانه و عدالت در آذربایجان غربی، اظهار داشت: لازم است قوه قضائیه یک ارتباط بهتر با جامعه داشته باشد و در جهت پیشبرد اهداف قضایی و اجرای عدالت اقشار مردم را به کمک بطلبد و از نظرات آنها استفاده کند و کارهای ارزشمند دستگاه قضایی را اطلاع رسانی کند.

وی ادامه داد: رسانه‌ها، مطبوعات و نویسندگان در تحقق اجرای عدالت می توانند به قوه قضائیه کمک شایانی بکنند، ما باید رسانه را در اجرای عدالت وارد کنیم، رسانه ها باید مطالبه گری نمایند و هیچ کس حق ندارد به خاطر مطالبه گری رسانه ای را تعقیب کند چرا که رسانه یک عنصر مهم در احقاق عدالت است.

گروسی افزود: رسانه های معاند کار عدالت محور دستگاه قضایی را به گونه ای دیگر جلوه می دهند و به همین خاطر رسانه های ما باید رو در روی رسانه های معاند ، توطئه ها و تبلیغات مسموم آنها را خنثی کنند که به حمدا…  در این تقابل خوب عمل کرده اند.

رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب هم اشاره کردند که دستگاه قضایی  در زمینه اطلاع رسانی ضعیف عمل کرده است و نیاز به تقویت بسیار اساسی دارد، چرا که به طور مثال یک فیلم کوتاه چند ثانیه ای می تواند بسیاری از اقدامات دستگاه قضایی را به نحو مطلوب و شایسته نشان بدهد و اثر گذار باشد، لذا می بایست برای اجرای برخی از احکام بسته های رسانه ای تولید شود تا افکار عمومی از کم و کیف صدور و اجرای این احکام مطلع شوند و از سوء استفاده دشمنان و رسانه های معاند از عدم اطلاع مردم به منظور ایجاد اغتشاش و نا امنی جلوگیری کنیم.

علی اکبر گروسی ادامه داد: کار رسانه ای، امروزه بسیار پیچیده است و همه باید در کنار هم کار کنیم و ارزشهای نظام را صیانت کنیم و اقدامات ارزشمند دستگاه قضایی را به نحو شایسته اطلاع رسانی کنیم در این راه رسانه ها بسیار کمک کننده دستگاه قضایی می باشند.

رئیس کل دادگستری استان در پایان صحبتهای خود در مورد برگزاری جشنواره رسانه وعدالت، هدف از برگزاری این جشنواره افزایش ارتباط دستگاه قضایی استان با رسانه ها و ارزش گذاری و نمایاندن خدمات و تلاشهای مخلصانه و دلسوزانه اصحاب رسانه در استان برشمرد و ابراز امیدواری کرد این گام مهم باب فتحی برای همکاری شایسته و بایسته دستگاه قضایی استان با رسانه ها باشد.

در ادامه جلسه اکبر تایوغ سرپرست مدیریت روابط عمومی دادگستری آذربایجان غربی به عنوان دبیر جشنواره رسانه و عدالت توضیحات مفصل و کاملی در مورد اهداف برگزاری جشنواره بیان و سپس اعضای جلسه در خصوص برگزاری هر چه مطلوبتر و با کیفیت تر جشنواره نظرات خود را بیان کردند.

در پایان تایوغ از برگزاری این جشنواره در سطح استان و بین رسانه های استان خبر داد و گفت: این جشنواره که متولی آن روابط عمومی دادگستری استان می باشد با همکاری خانه مطبوعات – کانون وکلاء – کانون کارشناسان – مرکز وکلای قوه قضائیه و مرکز کارشناسان رسمی برگزار خواهد شد و اختتامیه آن سوم مهر ماه ۹۹ خواهد بود که پوستر و اطلاعیه جشنواره به زودی منتشر وبه اطلاع اصحاب رسانه خواهد رسید.

انتهای پیام

لینک کوتاه : https://gorush.ir/?p=15761

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.