تاریخ : یکشنبه, ۳۱ تیر , ۱۴۰۳ 15 محرم 1446 Sunday, 21 July , 2024

آغاز و نحوه اجرای طرح تفصیلی پادگان لشگر ۶۴ ارومیه در شرف اقدام است

  • کد خبر : 15932
  • 15 مرداد 1399 - 8:41
آغاز و نحوه اجرای طرح تفصیلی پادگان لشگر ۶۴ ارومیه در شرف اقدام است
رئیس شورای شهر ارومیه گفت: زمان آغاز و نحوه اجرای طرح تفصیلی پادگان لشگر ۶۴ ارومیه با تشکیل کمیته مربوطه اخذ خواهد شد و در شرف اقدام است.

محمدرضا علیزاده امامزاده با اشاره به آخرین وضعیت زمین‌های لشکر ۶۴ ارومیه اظهار داشت: در جلسه ۲۱ دی‌ ماه ۹۸ طرح تفصیلی با موضوع «طراحی شهری اراضی پادگان لشگر ۶۴ ارومیه» در شورای عالی شهرسازی و معماری ایران با حضور نمایندگان استانی و مشاور طرح مورد بررسی نهایی قرار گرفت و تصویب شد.

وی افزود: رویکرد این طرح شامل حفظ ارزش‌های فضایی و سابقه تاریخی پادگان و صیانت از میراث تاریخی- طبیعی و فرهنگی شهر ارومیه، توجه به ظرفیت‌های اکولوژیکی بالقوه موجود در آن و نیز توجه ویژه به احیا و توسعه قلمرو عمومی فضاهای شهری پیشنهادی و الگوهای ویژه در کاربری‌های مسکونی بوده است.

رئیس شورای شهر ارومیه با اشاره به اینکه اسناد طرح توسط دبیر شورای عالی به مراجع مرتبط ابلاغ شده است تصریح کرد: نقشه طرح تفصیلی سایت پادگان با رویکرد طراحی شهری شامل کاربری اراضی در کل سایت، سلسله‌مراتب شبکه ارتباطی در سایت و نحوه ارتباط آن با شبکه پیرامونی، مقاطع عرضی خیابان‌ها، استقرار توده و فضا و تعداد طبقات و تراکم ساختمانی، ضوابط و مقررات شهرسازی و ضوابط و معیارهای طراحی شهری است.

علیزاده امامزاده اظهار داشت: نقشه طرح جامع، فضای میدان صبحگاه ارتش شامل، پلان‌ها، مقاطع و ترسیمات سه‌ بعدی است و در این راستا نیز مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در آستانه سال ۹۹ از سوی معاون وزیر راه و شهرسازی به مقامات استانی ابلاغ شد.

وی خاطرنشان کرد: در این نامه این‌گونه مطرح شده است که پس از ابلاغ این مصوبه، به‌ منظور هماهنگی، پیگیری و نظارت بر حسن اجرای طرح و الزامات تحقق ‌پذیری طراحی شهری اراضی پادگان، ضروری است ظرف مدت حداکثر ۶ ماه، کمیته‌ای براساس اساسنامه کمیته راهبری طراحی شهری اراضی پادگان متشکل از مدیر‌کل راه و شهرسازی استان، شهردار ارومیه و مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان‌غربی تشکیل شود.

رئیس شورای شهر ارومیه بیان کرد: به نقل از معاون وزیر و به‌ منظور هماهنگی، پیگیری و نظارت بر حسن اجرای طرح، باید این کمیته تشکیل و در بازه‌‌های زمانی ۶ ماهه گزارش اقدامات به دبیرخانه شورای عالی ارائه شود، حال اقدامات تشکیل این کمیته و اینکه در آن کمیته چه تصمیماتی مبنی بر زمان آغاز و نحوه اجرای طرح تفصیلی موضعی پادگان لشگر ۶۴ ارومیه اخذ خواهد شد، در شرف اقدام است.

وی اظهار داشت: پس از آغاز مراحل اجرا تا زمانی که عملیات اجرایی به طول بیانجامد، گزارش‌های این کمیته منتشر و چگونگی انجام، زمانبندی و پیشرفت مراحل اجرایی معین و معلوم خواهد شد.

انتهای پیام

لینک کوتاه : https://gorush.ir/?p=15932

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.