تاریخ : یکشنبه, ۳۱ تیر , ۱۴۰۳ 15 محرم 1446 Sunday, 21 July , 2024

بیش از ۱۰۰۰ میلیون متر مکعب آب از سدهای استان رهاسازی شد

  • کد خبر : 15993
  • 19 مرداد 1399 - 8:49
بیش از ۱۰۰۰ میلیون متر مکعب آب از سدهای استان رهاسازی شد
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان‌غربی گفت: امسال در مجموع یک هزار و ۳۲۳ میلیون متر مکعب آب از سدهای استان برای احیای دریاچه ارومیه رهاسازی شد.

اتابک جعفری درباره آخرین وضعیت بارش‌ها در استان اظهار داشت: متوسط بارندگی در آذربایجان‌غربی از ابتدای سال آبی ۹۹ و ۹۸ حدود  ۱.۴۰۱  میلی متر  بوده که نسبت به سال آبی گذشته ۲۷ درصد کاهش و نسبت به متوسط دراز مدت ۶ درصد افزایش نشان می‌دهد.

وی با اشاره به میزان بارش‌ها در سه حوضه دریاچه ارومیه، رود ارس و رود زاب افزود: متوسط بارش حوضه ارس از ابتدای سال آبی ۹۹ و ۹۸ حدود ۸.۳۱۶ میلی متر بوده که کاهش ۵.۸ درصدی نسبت به سال قبل و افزایش ۹.۱۷ درصدی نسبت به متوسط دراز مدت داشته است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان‌غربی تصریح کرد: همچنین متوسط بارش حوضه دریاچه ارومیه از ابتدای سال آبی حدود ۲.۳۷۷ میلی متر بوده که نسبت به سال گذشته ۳.۲۷ درصد کاهش داشته است.

وی عنوان کرد: متوسط بارش حوضه زاب نیز حدود ۵.۸۵۵ میلی متر بوده که کاهش ۸.۲۱ درصدی نسبت به سال قبل و افزایش ۱.۲۲ درصدی نسبت به متوسط دراز مدت نشان می‌دهد.

جعفری با اشاره به ذخایر آب در پشت سدهای استان بیان کرد: در حال حاضر ذخایر آب در پشت سدهای استان یک هزار و ۱۲۰ میلیون متر مکعب است.

وی تصریح کرد: امسال در مجموع یک هزار و ۳۲۳ میلیون متر مکعب آب از سدهای استان برای احیای دریاچه ارومیه، ۲۴۸ میلیون متر مکعب برای تأمین آب شرب و ۵۰۶ میلیون متر مکعب برای بخش کشاورزی رها‌سازی شده است.

انتهای پیام

لینک کوتاه : https://gorush.ir/?p=15993

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.