تاریخ : دوشنبه, ۷ اسفند , ۱۴۰۲ 17 شعبان 1445 Monday, 26 February , 2024

خرید سیب درختی در ۵۲ مرکز استان انجام می شود

  • کد خبر : 16203
  • 01 شهریور 1399 - 10:18
خرید سیب درختی در ۵۲ مرکز استان انجام می شود
رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان غربی گفت: امسال ۵۲ مرکز خرید سیب درختی در استان کار خرید را برعهده خواهند داشت.

رسول جلیلی با بیان اینکه پیش بینی می شود امسال بیش از یک میلیون و ۱۰۰ هزار تن سیب درختی در استان برداشت شود، اظهارداشت: در سال گذشته یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن سیب درختی از باغات استان تولید شد و برای اولین بار نیز ۵۴۰ هزار تن سیب درختی به کشورهای همسایه و اتحادیه اوراسیا صادر شد.

وی افزود: امیدواریم در سال جاری نیز روند صادرات سیب درختی نیز پر رونق تر از سال گذشته ادامه داشته باشد.

رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان غربی با بیان اینکه انباشت سیب در کنار جاده‌های استان ممنوع است و با متخلفان برخورد می‌شود،تصریح کرد: از پارسال مراکزی مجوز دریافت کردند تا در زمینه جمع آوری بهداشتی سیب زیر درختی اقدام کنند که امسال ۵۲ مرکز خرید ، کار خرید را بر عهده خواهند داشت که ۳۷ مرکز متعلق به سازمان تعاون روستایی و مابقی بخش خصوصی است.

جلیلی با بیان اینکه نظارتها برای جلوگیری از انباشت سیب صنعتی در کنار جاده ها توسط دستگاه‌های مسئول انجام خواهد شد، افزود: با توجه به اینکه حریم جاده ها با انباشت سیب های صنعتی اشغال و منجر به ایجاد مشکلات بهداشتی و بد منظر شدن حریم جاده ها می‌شود ، لازم است دستگاه های مربوطه نسبت به پاکسازی جاده و رفع این موضوع اقدام کند.

وی با بیان اینکه بر اساس قانون نیز تولید کنندگان مواد غذایی موظفند تا مواد اولیه خود را از مراکز مجاز و بهداشتی تهیه کنند، اضافه کرد: خرید تدریجی کنار جاده‌ای باعث ایجاد مشکلات بهداشتی و ایجاد سیمای ناموزون برای استان می شود.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان گفت: می‌توان محصول سیب زیر درختی صنعتی در مراکز بهداشتی و مجوز دار را به نحو بهینه و بهداشتی برای مدت زمان بیشتری نگهداری کرد چرا که نگهداری مواد اولیه در شرایط استاندارد موجب تولید محصول با کیفیت می‌شود.

انتهای پیام

لینک کوتاه : https://gorush.ir/?p=16203

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.