تاریخ : چهارشنبه, ۲ اسفند , ۱۴۰۲ 12 شعبان 1445 Wednesday, 21 February , 2024

۷ مرکز غیردولتی استان از طرح تبادل الکترونیکی اسناد بستری بهره‌مند شدند

  • کد خبر : 16337
  • 10 شهریور 1399 - 13:07
۷ مرکز غیردولتی استان از طرح تبادل الکترونیکی اسناد بستری  بهره‌مند شدند
مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان‌غربی گفت: ۱۶ مرکز غیردولتی در این استان وجود دارد که تاکنون هفت مرکز از طرح تبادل اسناد بستری به صورت الکترونیکی بهره‌مند شده‌اند.

نادر نان‌بخش بیان کرد: تا سه ماه آینده نیز تمامی مراکز غیردولتی آذربایجان‌غربی از طرح تبادل اسناد بستری به صورت الکترونیکی بهره‌مند می‌شوند.

وی ادامه داد: همچنین برنامه تبادل اسناد بستری به صورت الکترونیکی در ۲۶ بیمارستان دولتی – دانشگاهی این استان اجرایی شده‌است.

مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه اجرای این طرح گام بزرگ به سمت تشکیل پرونده الکترونیک سلامت است، ادامه داد: اجرای طرح تبادل الکترونیک اسناد شامل نسخه‌نویسی الکترونیکی، نظام ارجاع الکترونیکی، استحقاق‌سنجی الکترونیکی و انتقال الکترونیکی اسناد بیمارستانی است.

نان‌بخش بیان کرد: الکترونیکی کردن تمام خدمات سرپایی و بستری از اهداف این طرح است تا تمام داده‌ها در بستر امن و مطمئن الکترونیک ذخیره شود و مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

وی اظهار داشت: با اجرای طرح تبادل الکترونیک اسناد اطلاعات پرونده الکترونیک سلامت به صورت کامل در اختیار سازمان بیمه سلامت قرار می‌گیرد.

مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه سامانه تلفنی ۱۶۶۶ با رویکرد رعایت حقوق شهروندی در این استان فعال است، ادامه داد: مردم از این طریق می‌توانند مشکلات و سوال‌های خود را در خصوص مسائل بیمه سلامت مطرح و پاسخ خود را دریافت کنند.

نان‌بخش اضافه کرد: سامانه ۱۶۶۶ راهی برای پاسخ‌گویی بهتر به شهروندان در خصوص مسائل مرتبط با بیمه سلامت بوده و به طور میانگین هفته‌ای چند تماس برای رسیدگی به این استان متصل شده است زیرا بیشتر مسائل توسط اپراتور مسوول در تهران حل و فصل می‌شود.

انتهای پیام

لینک کوتاه : https://gorush.ir/?p=16337

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.