تاریخ : سه شنبه, ۸ اسفند , ۱۴۰۲ 18 شعبان 1445 Tuesday, 27 February , 2024

بررسی اجرای طرح کنترل و پایش اولین منطقه حفاظت شده کشور در منطقه مراکان

  • کد خبر : 16340
  • 10 شهریور 1399 - 13:14
بررسی اجرای طرح کنترل و پایش اولین منطقه حفاظت شده کشور در منطقه مراکان
با حضور مدیر کل محیط زیست آذربایجان غربی راهکار‌های صیانت و حفاظت بهتر از گونه‌های جانوری و گیاهی منطقه مراکان اولین منطقه حفاظت شده کشور در خوی بررسی شد.

نظری مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی در بازدید از منطقه مراکان اظهار داشت: تجهیز ۸ پاسگاه محیط بانی منطقه به امکانات موتوری و کنترلی و افزایش نیروی انسانی این محیط بانی‌ها در سالجاری با تکمیل زیر ساخت‌های این منطقه و استفاده از ظرفیت جوامع محلی مهمترین محورهابرای توسعه پایش و صیانت از این زیستگاه غنی جانوری و گیاهی است.

وی افزود: امسال برای بهبود زیر ساخت‌ها و اجرای طرح‌های این منطقه ۴ میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده است که ایجاد ایستگاه پایش ارس از مهمترین آن ها است.

نظری  با اشاره به قابلیت‌های منحصر به فرد منطقه مراکان از اجرای طرح طبیعت گردی در منطقه هم خبر داد و افزود: این طرح با مشارکت مناطق آزاد ماکو، ارس و شهرستان خوی با ارائه برنامه‌های مدون اجرایی می شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همچنین از اجرای ۷ طرح در مناطق حفاظت شده آذربایجان غربی خبر داد و گفت: این طرح‌ها با ۱۰۵ میلیارد ریال اعتبار اجرا میشوند که از مهمترین آن‌ها میتوان به مرکز کنترل، هماهنگی و آینده پژوهی دریاچه ارومیه اشاره که با هدف حفظ پارک ملی دریاچه ارومیه در دست اجرا است.

در پایان این نشست با اهدای لوح و هدایا از ۸ تن از محیط بانان فعال و موفق منطقه حفاظت شده مراکان با حضور سرپرست فرمانداری خوی تجلیل شد.

انتهای پیام

لینک کوتاه : https://gorush.ir/?p=16340

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.