تاریخ : یکشنبه, ۳۱ تیر , ۱۴۰۳ 15 محرم 1446 Sunday, 21 July , 2024

۶۰ درصد تربت ‌خانه مقبره محمدبن خلیلان ارومیه بازسازی شد

  • کد خبر : 16497
  • 20 شهریور 1399 - 10:46
۶۰ درصد تربت ‌خانه مقبره محمدبن خلیلان ارومیه بازسازی شد
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه آذربایجان ‌غربی گفت: هم اکنون پیشرفت فیزیکی بازسازی تربت‌خانه محمدبن خلیلان ارومیه به ۶۰ درصد رسیده و در حال ساخت است.

علی بابایی اظهار داشت: اداره اوقاف و امور خیریه در تهیه نقشه مقبره محمدبن خلیلان ارومیه که هم اکنون با همکاری شهرداری در حال ساخت بوده، مشارکت کرده است.

وی تصریح کرد: سال گذشته مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار در بودجه فرهنگی شورای شهر ارومیه برای این مقبره، اختصاص یافت و برای آزادسازی ساختمان‌های اطراف نیز خواهان اختصاص بودجه هستیم.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه آذربایجان ‌غربی تصریح کرد: هم اکنون پیشرفت فیزیکی تربت‌خانه محمدبن خلیلان ارومیه به ۶۰ درصد رسیده و در حال ساخت است و با توجه به اینکه ۵۰۰ میلیون اعتبار برای این موضوع تخصیص یافته است، پس از پایان بودجه این پروژه، ممکن است از بودجه فرهنگی شورای شهر اعتبار دوباره درخواست شده و یا از سازمان وام برداشته شود.

وی خاطرنشان کرد: هم اکنون باید برای ساختن شبستان و حسینیه مقبره محمدبن خلیلان ارومیه، پلاک‌های اطراف آزادسازی شوند که شهرداری و شورای شهر نیز قول آن را داده‌اند.

بابایی در ادامه با اشاره به اینکه امسال تعداد وقف‌ها به ویژه وقف‌های منفعتی نسبت به سال گذشته افزایش داشته است اظهار داشت: خوشبختانه ارزش ریالی وقف‌ها نیز بیشتر بوده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه آذربایجان‌ غربی اضافه کرد: نیت وقف‌های امسال نیز بسیار متفاوت از سالیان گذشته و براساس نیازهای روز جامعه بوده است.

انتهای پیام

لینک کوتاه : https://gorush.ir/?p=16497

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.