تاریخ : جمعه, ۲۵ خرداد , ۱۴۰۳ 8 ذو الحجة 1445 Friday, 14 June , 2024

۹۰ درصد اراضی زیر کشت کشاورزی در استان فاقد بیمه است

  • کد خبر : 16716
  • 04 مهر 1399 - 11:00
۹۰ درصد اراضی زیر کشت کشاورزی در استان فاقد بیمه است
رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی گفت: ۹۰ درصد از اراضی کشاورزی در استان فاقد بیمه است که باید برای بهبود جهشی این روند، اقدامات موثری با همراهی بیمه‌ها صورت گیرد.

رسول جلیلی اظهارکرد: از مجموع ۷۳۰ هزار هکتار اراضی زراعی استان ۵۵ هزار هکتار و از ۱۲۰ هزار هکتار باغ‌های موجود، ۲۵ هزار هکتار آن در سال زراعی گذشته تحت پوشش بیمه بود.

وی افزود: همه ساله خسارت قابل توجهی ناشی از حوادث غیرمترقبه به بخش کشاورزی استان وارد می‌شود که در این راستا مشارکت بهره‌برداران بخش کشاورزی، آموزش و آگاه‌سازی کشاورزان در جهت مقابله و کاهش حجم خسارت وارده به این بخش ضروری است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی بیان کرد: در سال زراعی گذشته میزان سطح بیمه محصولات زراعی و باغی و دامی در مقایسه با سطح زیر کشت، در حدود ۱۰ درصد بود که باید کشاورزان و دامداران در خصوص بیمه محصولات خود اهتمام جدی داشته باشند.

جلیلی با اشاره به خسارت ۸۵۰ میلیارد تومانی به بخش کشاورزی استان در سال زراعی گذشته تصریح کرد: طبق پیش‌بینی‌های اداره کل هواشناسی، میزان بارندگی در اوایل سال زراعی جدید در حدود ۱۰ درصد کمتر از نرمال خواهد بود.

وی از کشاورزان خواست با کشت به موقع محصول، نسبت به بیمه محصولات خود توجه بیشتری داشته باشند تا بتوانند در صورت بروز خسارت از مشوق‌های حمایتی دولت بهره‌مند شوند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی عدم تخصیص به موقع منابع مالی و اعتباری از طرف دولت به صندوق بیمه محصولات کشاورزی را یک چالش مهم در مسیر توسعه فرهنگ بیمه کشاورزی در استان بیان کرد و افزود: افزایش آگاهی کشاورزان و فرهنگ‌سازی برای ترویج بیمه محصولات کشاورزی برای کاهش تاثیرات مخاطرات طبیعی در بخش کشاورزی استان تاثیرگذار است.

انتهای پیام

لینک کوتاه : https://gorush.ir/?p=16716

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.