تاریخ : یکشنبه, ۳۱ تیر , ۱۴۰۳ 15 محرم 1446 Sunday, 21 July , 2024

۱۹۵ پروژه آب و برق در آذربایجان غربی در دست اجرا است

  • کد خبر : 16784
  • 09 مهر 1399 - 6:15
۱۹۵ پروژه آب و برق در آذربایجان غربی در دست اجرا است
وزیر نیرو از در دست اجرا بودن 195 پروژه آب و برق در آذربایجان غربی خبر داد.

رضا اردکانیان در سفر به آذربایجان غربی و در هفته بیست و دوم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران، در مراسم بهره برداری از طرح های برقی استان، اظهار داشت: در قالب پویش #هرهفته_الف_ب_ایران،هر روز یک پروژه با سرمایه گذاری حدود ۱۷۰ میلیارد تومان افتتاح شده است.

وی افزود: در سال ۹۹ بیش از ۲۵۰ پروژه افتتاح می‌شود که تاکنون ۱۲۱ پروژه با سرمایه گذاری ۲۷ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان به ثمر رسیده‌اند.

وی با بیان اینکه وزارت نیرو ۱۹۵ پروژه با بیش از ۱۱هزار و ۲۱۱ میلیارد تومان سرمایه گذاری در آذربایجان غربی در دست اجرا دارد، اظهار کرد: امسال طرح‌های مهم و عمده‌ای در آذربایجان غربی در دست اجرا است که با توجه  به روح همکاری و همدلی بین مسئولان اجرایی و حمایت‌های مردمی، طرح‌ها یکی پس از دیگری وارد مدار بهره برداری می شوند.

همچنین در حاشیه سفر وزیر نیرو به آذربایجان غربی و در جلسه با استاندار و مدیران صنعت آب و برق استان، وضعیت تامین آب و برق آذربایجان غربی مورد بررسی قرار گرفت.

رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی در این جلسه با ارائه گزارش از روند تامین و آبرسانی به شهرها و روستاهای استان، اظهار داشت: برای تامین آب شرب مورد نیاز مردم، طرح های متعددی اجرا و به بهره برداری رسیده اند.

علیرضا رضوی با اشاره به اجرای مدول سوم تصفیه خانه فاضلاب ارومیه، افزود: این طرح با ۹۳ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجرا است که با اتمام مابقی عملیات اجرایی آن، وارد مدار بهره برداری خواهد شد.

وی در خصوص تامین آب شرب سالم و بهداشتی روستاهای استان نیز، گفت: در برخی از روستاها که با مشکل کمی و کیفی آب شرب مواجه هستند، منابع آب شرب شهری به کارگیری شده و در برخی دیگر نیز که در پایین دست تصفیه خانه های فاضلاب قرار دارند، از این امکان برای تامین آب شرب آنها، استفاده شده است.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی با اشاره به یکپارچگی شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی اظهار داشت: با حمایت های وزیر نیرو و شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، این امر به خوبی در استان آذربایجان غربی به مرحله اجرا گذاشته شده و چارت سازمانی ابلاغی نیز عملیاتی گردیده است.

وی در ادامه درخواست نیروهای طرحی شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی مبنی بر تغییر وضعیت شغلی خود را به وزیر نیرو ارائه کرد.

انتهای پیام

لینک کوتاه : https://gorush.ir/?p=16784

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.