تاریخ : یکشنبه, ۳۱ تیر , ۱۴۰۳ 15 محرم 1446 Sunday, 21 July , 2024

جذب بیش ۷۴۳ میلیارد ریال تسهیلات مکانیزاسیون کشاورزی در استان

  • کد خبر : 16965
  • 20 مهر 1399 - 9:49
جذب بیش ۷۴۳ میلیارد ریال تسهیلات مکانیزاسیون کشاورزی در استان
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: بیش از ۷۲درصد تسهیلات خط اعتباری مکانیزاسیون کشاورزی در استان در حدود ۷۴۳ میلیارد و ۳۲۸ میلیون ریال از ابتدای سال جاری تاکنون جذب شده است.

 اکبر کرامتی اظهارداشت: کل تسهیلات اختصاصی به استان برای بخش مکانیزاسیون یکهزار و ۳۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال است که صد درصد متقاضیان واجد شرایط به بانکهای عامل برای دریافت تسهیلات معرفی شدند.

وی با بیان اینکه استفاده از ماشین‌آلات و ادوات مختلف کشاورزی یکی از راهکارهایی است که می‌توان بهره‌ وری و عملکرد در واحد سطح را ارتقا دهد، افزود: با تسهیلات اعطایی،متقاضیان اقدام به خرید ۴۱۰دستگاه تراکتور، چهار دستگاه کمباین، ۵۶۱ دستگاه ادوات و دنباله بند کشاورزی و دو دستگاه ماشین آلات بخش صنایع تبدیلی و تکمیلی و ۱۰ دستگاه تجهیزات دام ، طیور و آبزیان کرده اند.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی با بیان اینکه ضریب مکانیزاسیون بخش کشاورزی استان درحال حاضر ۱.۷۴ اسب بخار بر هکتار است ، ادامه داد: آذربایجان غربی با دارا بودن نزدیک به ۴۷ هزار دستگاه تراکتور، جزو استان های شاخص در کشور بوده و از بابت نیروی محرکه در سطح کشور در وضعیت مناسبی قرار دارد.

کرامتی با اشاره به مشکلات موجود و موانع جذب تسهیلات خط اعتباری خاطرنشان کرد: نوسانات شدید قیمتی و مشکلات به وجود آمده مابین متقاضیان و شرکت‌های تولیدی تامین کننده ماشین ها و ادوات کشاورزی ، طولانی بودن پروسه اعطای تسهیلات بانکی و بالابودن قیمت ماشین ها و ادوات کشاورزی در طی سال های اخیر با توجه به شرایط اقتصادی حاکم،طولانی بودن نوبت تحویل برخی از ماشین آلات کشاورزی با درصد بهره پایین تر، میزان جذب تسهیلات خط اعتباری مکانیزاسیون کشاورزی را تحت تاثیر قرار داده است.

انتهای پیام

لینک کوتاه : https://gorush.ir/?p=16965

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.