تاریخ : جمعه, ۴ اسفند , ۱۴۰۲ 14 شعبان 1445 Friday, 23 February , 2024

مصرف بیش از ۲ میلیارد مترمکعب گاز طبیعی در آذربایجان‌غربی

  • کد خبر : 17024
  • 26 مهر 1399 - 11:40
مصرف بیش از ۲ میلیارد مترمکعب گاز طبیعی در آذربایجان‌غربی
مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌غربی گفت: در ۶ ماهه نخست امسال در مجموع دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون مترمکعب گاز طبیعی در بخش‌های مختلف استان به مصرف رسیده است.

علی‌رضا شیخلو از آمادگی برای تامین گاز مشترکین استان در فصل سرما خبر داد و اظهار داشت: شرکت گاز آذربایجان‌غربی هیچ مشکلی در خصوص تامین جریان پایدار گاز طبیعی به خصوص در بخش خانگی در فصل سرما ندارد.

وی افزود: بنابراین برنامه‌ریزی‌های لازم برای تامین گاز خانگی در استان صورت پذیرفته است و هیچ کمبودی در این زمینه وجود ندارد و در صورت کمبود احتمالی، برقراری گاز طبیعی به بخش خانگی در اولویت شرکت گاز استان است.

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه در سال گذشته نیز در تامین گاز طبیعی هیچ مشکلی در شهرها و روستاهای استان وجود نداشت، تصریح کرد: افت یا قطعی گاز فقط در موارد ضروری نظیر تعمیرات و یا عملیات اضطراری توسعه شبکه گازرسانی به مدت ۱۲ ساعت اتفاق افتاده است.

وی با اشاره به افزایش چهار درصدی مصرف گاز طبیعی توسط مشترکان استانی عنوان کرد:  در ۶ ماهه نخست امسال در مجموع دو  میلیارد و ۵۰۰ میلیون مترمکعب گاز طبیعی در بخش‌های مختلف استان به مصرف رسیده که حدود ۶۳ درصد از مجموع مصرف گاز در استان متعلق به مصرف‌کنندگان صنایع است.

شیخلو با اشاره به علت اصلی افزایش گازمصرفی در استان، اظهار داشت: توسعه گازرسانی به مناطق محروم و کم‌برخوردار به خصوص مناطق روستایی است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۴۸۱ روستای استان تحت عملیات گازرسانی قرار دارد، افزود: هم‌اکنون یک هزار  173 روستا در آذربایجان‌غربی از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند که ضریب نفوذ گاز خانوار روستایی ۷۱ درصد است.

شیخلو با اشاره به اینکه همچنین ضریب نفوذ خانوارهایی شهری در استان نیز ۹۹.۴ درصد است، گفت: با بهره‌برداری از پروژه‌های گازرسانی در دست اجرا ضریب نفوذ گازرسانی در استان به ۸۵ درصد که بالاتر از میانگین کشوری است، می‌رسد.

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌غربی خاطرنشان کرد: در بخش صنایع، شرکت گاز استان به عنوان موتور پیشران توسعه با گازرسانی به بیش از یک هزار و ۳۰۰ واحد صنعتی و مصرف عمده، ۲۲ شهرک صنعتی و سهم ۷۰ درصدی در سبد انرژی استان نقش بسیار مهمی در توسعه آذربایجان‌غربی دارد.

وی تصریح کرد: هم‌اکنون یک میلیون مشترک و بیش از یک‌میلیون و ۱۰۰ واحد مسکونی در استان به شبکه گازرسانی کشور متصل هستند و امسال نیز ۶۰۰ کیلومتر شبکه گازرسانی و خط انتقال اجرا شده است تا میزان کل شبکه اجرایی و خط انتقال اجرا شده در استان به بیش از ۱۵ هزار و ۴۰۰ کیلومتر برسد.

انتهای پیام

لینک کوتاه : https://gorush.ir/?p=17024

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.