تاریخ : یکشنبه, ۳۱ تیر , ۱۴۰۳ 15 محرم 1446 Sunday, 21 July , 2024

سطح زیر کشت گوجه فرنگی گلخانه ای در استان بیش از ۲ هکتار است

  • کد خبر : 17072
  • 29 مهر 1399 - 8:00
سطح زیر کشت گوجه فرنگی گلخانه ای در استان بیش از  ۲ هکتار است
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت : سالانه به طور میانگین ۸۵۰ تن گوجه فرنگی گلخانه ‌ای از سطح گلخانه های استان برداشت و به بازار مصرف عرضه می ‌شود.

اکبر کرامتی اظهارداشت: سطح زیر کشت گوجه فرنگی گلخانه ای در استان بیش از ۲ هکتار بوده و محصول تولیدی این گلخانه ‌ها از مرغوب ‌ترین تولیدات گلخانه ای بوده و ارزش صادرات دارد.

وی با بیان اینکه بیشترین سطح زیر کشت گوجه ‌فرنگی گلخانه ای در استان مربوط به شهرستان ارومیه است، افزود: با توجه به تنوع بالای ارقام گوجه فرنگی گلخانه ای یکی از محصولات مناسب کشت در گلخانه است که می تواند با شناسایی بازار های هدف به عنوان یکی از محصولات صادراتی مطرح باشد.

کرامتی تصریح کرد: در استان امکان توسعه کشت گوجه فرنگی به صورت گلخانه ای وجود دارد و برای افزایش سطح زیر کشت از محل طرح توسعه گلخانه ها تسهیلات بانکی با سود کم و دوره بازپرداخت طولانی فراهم شده، که امیدواریم با استقبال متقاضیان و احداث گلخانه های جدید شاهد بهبود وضعیت اقتصادی و افزایش درآمد کشاورزان باشیم.

وی تأکید کرد: یکی از راه های کاهش مصرف آب و افزایش بهره ‌وری در بخش کشاورزی، استفاده از کشت های گلخانه ای است. به عنوان مثال در کشت گوجه فرنگی گلخانه ای ۱۰ برابر آب کمتر از کشت مشابه در فضای باز مصرف می شود.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی اظهار کرد: در هر هکتار گلخانه به صورت مستقیم امکان اشتغال ۱۰ نفر، و ۲۰ نفر غیر مستقیم وجود دارد.به همین دلیل احداث گلخانه ها می توانند در اشتغال زایی و درآمدزایی نقش بسزایی داشته باشد.

انتهای پیام

لینک کوتاه : https://gorush.ir/?p=17072

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.