تاریخ : یکشنبه, ۳۱ تیر , ۱۴۰۳ 15 محرم 1446 Sunday, 21 July , 2024

افزایش حجم سرمایه‌گذاری در معادن استان

  • کد خبر : 17313
  • 17 آبان 1399 - 9:17
افزایش حجم سرمایه‌گذاری در معادن استان
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: در راستای عمل به منویات رهبری و تحقق شعار سال یعنی« جهش تولید»، در بخش معادن استان حجم سرمایه‌گذاری افزایش داشته است.

غلامرضا بابایی با اشاره به اینکه با شیوع ویروس کرونا در کشور و به تبع آن در استان همچنین ایجاد محدودیت‌های فاصله‌گذاری اجتماعی و منع تردد بین شهری در دو ماه نخست امسال صدور پروانه اکتشافی برای محدوده های معدنی با مشکل روبرو شد، اظهار داشت: طی ۶ ماهه نخست سال جاری هشت فقره پروانه اکتشافی در استان صادر شده است.
وی تصریح کرد: همچنین در این مدت برای ۱۹ محدوده اکتشافی، گواهی کشف صادر شده که محدوده‌های یاد شده در شرف بهره‌برداری قرار گرفتند که نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته بیش از ۴۶ درصد افزایش داشته است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی عنوان کرد: طی این مدت در استان ۲۴ فقره پروانه بهره‌برداری با ظرفیت استخراج ۵۴۰ هزار تن و ذخیره قطعی بیش از ۱۲میلیون تن صادر شده که با به بهره‌برداری این معادن زمینه اشتغال برای بیش از ۱۶۱ نفر به صورت مستقیم فراهم شده است.
وی تصریح کرد: برای به بهره‌برداری رسیدن معادن فوق بیش از ۲۱۸ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری انجام شده که نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته از لحاظ تعداد پروانه ۹ درصد و از لحاظ حجم سرمایه‌گذاری رشد داشته است.
بابایی خاطرنشان کرد: هم اکنون در کل استان ۱۸۴ محدوده اکتشافی دارای پروانه اکتشاف معتبر، ۴۳ معدن دارای گواهی کشف و ۴۹۲ معدن به بهره‌برداری با ایجاد اشتغال برای پنج هزار و ۲۲۴ نفر فعال است.
وی خاطرنشان کرد: در ۶ ماهه نخست سال جاری در راستای عمل به منویات مقام معظم رهبری و تحقق بخشیدن به شعار سال که از سوی ایشان سال جهش تولید نامگذاری شده، در بخش معادن استان حجم سرمایه‌گذاری افزایش داشته است.
انتهای پیام

لینک کوتاه : https://gorush.ir/?p=17313

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.