تاریخ : یکشنبه, ۳۱ تیر , ۱۴۰۳ 15 محرم 1446 Sunday, 21 July , 2024

توسعه حاشیه‌نشینی از عوامل اصلی افزایش انشعابات غیرمجاز در ارومیه است

  • کد خبر : 17339
  • 19 آبان 1399 - 8:41
توسعه حاشیه‌نشینی از عوامل اصلی افزایش انشعابات غیرمجاز در ارومیه است
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان‌ غربی توسعه حاشیه نشینی در ارومیه را از عوامل اصلی افزایش انشعابات غیرمجاز عنوان کرد و گفت: باید امکانات فنی و امکان تامین آب و دفع فاضلاب در این مناطق وجود داشته باشد.

علیرضا رضوی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری گوروش، از شناسایی یک‌هزار و ۳۰۰ فقره انشعاب غیرمجاز آب و فاضلاب در ارومیه در ۶ ماهه نخست امسال خبر داد و اظهار داشت: از تعداد انشعابات غیرمجاز شناسایی شده در ارومیه، یک هزار و ۲۰ فقره انشعاب آب و ۲۸۰ فقره نیز انشعاب فاضلاب را شامل می‌شود.

وی افزود: از تعداد کل انشعابات غیرمجاز شناسایی شده در ارومیه، ۹۱۰ فقره انشعاب آب و ۲۶۰ فقره انشعاب فاضلاب بعد از طی فرآیندهای مربوطه، به انشعاب مجاز تبدیل شده و مابقی نیز در دست رسیدگی و اقدام هستند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان‌غربی، توسعه حاشیه نشینی در ارومیه را از عوامل اصلی افزایش انشعابات غیرمجاز عنوان کرد و اظهار داشت: شناسایی و انجام اقدامات لازم جهت تبدیل این نوع انشعابات به انشعاب مجاز، علاوه بر صرف هزینه، زمان و نیروی انسانی در صورتی امکان‌پذیر خواهد شد که امکانات فنی و امکان تامین آب و دفع فاضلاب وجود داشته باشد.

وی گفت: در ۶ ماهه اول سال جاری، ۳۲۹ هزار و ۷۸۰ مترمکعب آب و ۵۲ هزار و ۷۰۰  مترمکعب فاضلاب در انشعابات غیر مجاز مصرف شده که با اقدامات انجام شده، هزینه‌های مربوطه دریافت شده است.

رضوی با اشاره به اینکه در ۶ ماهه نخست امسال در بسیاری از شهرهای استان واگذاری انشعاب آب و فاضلاب صورت گرفته است، بیان کرد: از ابتدای امسال تاکنون یک هزار ۳۲۸ فقره انشعاب آب و فاضلاب در بوکان واگذار شده است.

وی با بیان اینکه از این تعداد ۴۵۶ فقره مربوط به انشعاب آب شهری و ۵۵۴ فقره انشعاب فاضلاب است، گفت: همچنین در این مدت ۳۱۸ فقره انشعاب آب نیز در روستاهای این شهرستان واگذار شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان‌غربی بیان کرد: همچنین تعداد ۶۰۴ فقره کنتور معیوب آب شناسایی و تعویض شده از این تعداد ۳۸۹ فقره مربوط به شهر بوکان و ۲۱۵ فقره مربوط به روستاهای این شهرستان است.

انتهای پیام

لینک کوتاه : https://gorush.ir/?p=17339

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.