تاریخ : سه شنبه, ۸ اسفند , ۱۴۰۲ 18 شعبان 1445 Tuesday, 27 February , 2024

تشکیل ۸ تیم واکنش سریع جهت پیشگیری و اطفا حریق در مناطق تحت حفاظت استان

  • کد خبر : 15133
  • 24 خرداد 1399 - 10:27
تشکیل ۸ تیم واکنش سریع جهت پیشگیری و اطفا حریق در مناطق تحت حفاظت استان
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی از تشکیل ۸ تیم واکنش سریع، جهت پیشگیری و اطفا حریق در مناطق پنجگانه تحت حفاظت و مدیریت اداره کل حفاظت محیط زیست استان خبر داد.

خیری بااشاره به اینکه در پی حریق های اخیر در جنگل های زاگرس و مناطق تحت حفاظت محیط زیست کشور، یگان حفاظت استان ، جهت مقابله با احتمال وقوع حریق اقدام به ساماندهی نیروهای یگان حفاظت با همیاری تشکل های مردم نهاد زیست محیطی کرده است، افزود: ۸ تیم واکنش سریع، با ۴۵ نفر نیرو  جهت پیشگیری و اطفا حریق در مناطق پنجگانه تحت حفاظت و مدیریت اداره کل حفاظت محیط زیست این استان تشکیل شده است.

وی افزود: تیم های مذکور در ” پارک ملی دریاچه ارومیه”، “منطقه حفاظت شده مراکان”،مناطق حفاظت شده جنگلی” میرآباد سردشت و پیرانشهر” ،”منطقه حفاظت شده نوروزلو میاندوآب”، “پناهگاه حیات وحش سوتاوو و حمامیان بوکان”، ” پناهگاه حیات وحش کانی برازان مهاباد”و “تالاب سولدوز نقده” تشکیل و فعال هستند.

فرمانده یگان اداره کل حفاظت محیط زیست استان از مردم استان در خواست کرد تا در صورت روشن کردن آتش در مناطق پس از اتمام حتما از خاموش شدن آن اطمینان حاصل کنند تا بطور ناخاسته منجر به آتش گرفتن مناطق در این فصل گرما نباشیم، چون  طبیعت نه تنها به ما بلکه به آیندگان نیز تعلق دارد و ما باید امانتدار خوبی برای آیندگان باشیم.

انتهای پیام

 

لینک کوتاه : https://gorush.ir/?p=15133

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.