تاریخ : شنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۳ 16 ذو الحجة 1445 Saturday, 22 June , 2024

امنیت غذایی مستلزم تداوم بهره برداری از اراضی کشاورزی است

  • کد خبر : 15893
  • 12 مرداد 1399 - 14:40
امنیت غذایی مستلزم تداوم بهره برداری از اراضی کشاورزی است
مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان غربی گفت: مشارکت و نظارت عمومی مردم استان، بهترین و موثرترین راه برای حفاظت از سرمایه‌های ملی و جلوگیری از به مخاطره انداختن امنیت غذایی جامعه هست.

مهدی سرخوش با بیان اینکه امنیت غذایی، مستلزم تداوم بهره برداری از اراضی کشاورزی است، اظهار داشت: در این راستا تعداد ۵۰۵ مورد اخطار توقف عملیات توسط گشت های حفاظت از کاربری اراضی کشاورزی استان صادر شده است.

وی تصریح کرد: قلع و قمع بنا و مستحدثات غیرمجاز اجرا شده به استناد تبصره ۲ ماده ۱۰ به تعداد ۱۴۸ مورد در سطح ۱۹ هکتار و به استناد احکام صادره قطعی ۶ مورد در سطح ۳ هزار و ۹۱۸ متر مربع در طی سه ماه اول سال جاری بوده است.

این مقام مسوول تاکید کرد: بدون شک مشارکت و نظارت عمومی مردم استان، بهترین و موثرترین راه برای حفاظت از سرمایه‌های ملی و جلوگیری از به مخاطره انداختن امنیت غذایی جامعه هست.

سرخوش با اشاره به اهمیت ترویج، آموزش و اطلاع رسانی و حفاظت از اراضی کشاورزی گفت: درسه ماه نخست سال جاری در راستای امر خطیر ترویج، آموزش و اطلاع رسانی در خصوص بهره برداری و حفاظت از اراضی کشاورزی، دوره های آموزشی ترویجی برای بهره برداران، تشکلها و دهیاران به تعداد ۱۲۹ نفرروز و دوره آموزشی ویژه کارکنان به تعداد ۹۷ نفر روز در سطح استان برگزار شده است که در طول سال تداوم دارد.

وی اظهار کرد: به منظور توسعه خدمات دولت الکترونیک، در این بازه زمانی اطلاعات ۲۵۰ پرونده واگذاری در سامانه جامع اطلاعات اراضی استان ثبت شده است.

مدیر امور اراضی استان آذربایجان غربی از تحقق ۱۷۰ درصدی برنامه وصول عواید حاصل از فروش اراضی منابع ملی واگذار شده برای طرحهای کشاورزی و غیر کشاورزی در چهار ماه گذشته خبر داد.

سرخوش تصریح کرد: جهش تولید محدود به صنعت نیست بلکه در حوزه کشاورزی نیز باید با اتکا به دانش روز و مدرن کردن کشاورزی بتوانیم این شعار را عملیاتی کرده و شاهد جهش و رشد قابل توجه تولید به ویژه در حوزه محصولات استراتژیک باشیم و در این راستا وظیفه همگانی است که در جهت تامین امنیت غذایی مردم از اراضی کشاورزی حفاظت و صیانت کنیم.

وی گفت: از مردم استان درخواست می‌کنیم در شناسایی تغییر کاربری غیرمجاز اراضی زراعی در سطح استان، سازمان جهادکشاورزی آذربایجان غربی را یاری کنند.

مدیر امور اراضی سازمان جهادکشاورزی آذربایجان غربی با تاکید بر لزوم مشارکت همگانی در جلوگیری از تخریب اراضی کشاورزی، از بهره‌برداران و دوستداران طبیعت خواست در کنار حفاظت از عرصه‌های کشاورزی در صورت مشاهده هرگونه تخریب و دخل و تصرف در اراضی کشاورزی مراتب را با خط ارتباطی ۱۳۱ با مرکز فرماندهی یگان حفاظت از اراضی کشاورزی استان به‌صورت شبانه‌روزی اطلاع دهند.

انتهای پیام

لینک کوتاه : https://gorush.ir/?p=15893

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.