تاریخ : یکشنبه, ۶ خرداد , ۱۴۰۳ 19 ذو القعدة 1445 Sunday, 26 May , 2024

جذب سرمایه گذار به روش BOT راهبرد شرکت آب و فاضلاب استان برای احداث و توسعه تصفیه خانه های آب و فاضلاب

  • کد خبر : 17081
  • 30 مهر 1399 - 11:01
جذب سرمایه گذار به روش BOT راهبرد شرکت آب و فاضلاب استان برای احداث و توسعه تصفیه خانه های آب و فاضلاب
جذب سرمایه گذار به روش BOT راهبرد شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی برای احداث و توسعه تصفیه خانه های آب و فاضلاب است.

رییس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی با بیان این مطلب در برنامه «درمسیر توسعه» سیمای مرکز آذربایجان غربی، این اقدام را در راستای قانون برنامه ششم توسعه کشور اعلام کرد و اظهار داشت: بر این اساس، توسعه تصفیه خانه های آب و انتقال منابع تامین آب از منابع زیرزمینی به منابع سطحی، مدنظر است.

علیرضا رضوی با اعلام اینکه تاکنون دو باب تصفیه خانه آب از این محل احداث و به بهره برداری رسیده اند، افزود: تصفیه خانه مدرن آب شهر مهاباد با ظرفیت تصفیه ۷۵۰ لیتر بر ثانیه از محل سد مهاباد و تصفیه خانه آب سلماس با ظرفیت تصفیه ۵۵۰ لیتر بر ثانیه از محل سد زولا این طرح ها را شامل می شوند.

وی گفت: قراردادهای BOT از محل خرید تضمینی آب و پساب فاضلاب است که ضمن معرفی به بانک، ۲۰ درصد آورده سرمایه گذار بوده و مابقی از محل تسهیلات بانکی تامین می شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی در خصوص سوال مطرح شده از سوی یکی از شهروندان شاهین دژ در خصوص اجرای سامانه فاضلاب در این شهر اظهار داشت: پروژه جمع آوری و تصفیه فاضلاب شهر شاهین دژ جزو پروژه های سرمایه گذاری به روش BOT است که در سال های گذشته واگذار شده اما به دلایلی، سرمایه گذار از ادامه عملیات خودداری کرده و فسخ قرارداد شده است.

وی افزود: این پروژه تا زمانی که از سرمایه گذار قبلی بازپس گرفته نشود نمی تواند ادامه داشته باشد.

رضوی با اعلام اینکه این پروژه در حال حاضر از ۱۷ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است، اظهار امیدواری کرد تا دو ماه آینده با انجام مراحل قانونی، پروژه از پیمانکار اخذ و نسبت به ادامه آن اقدام شود.

وی در خصوص پروژه سامانه جمع آوری و تصفیه فاضلاب شهر ماکو نیز اظهار داشت: پروژه تصفیه خانه فاضلاب ماکو از محل اعتبارات تملک دارایی استان در دست اجرا است اما به لحاظ تخصیص کم سالیانه اعتبار به این پروژه، از پیشرفت رضایت بخش برخوردار نیست.

وی گفت: با پی گیری های به عمل آمده و رایزنی های انجام شده با سازمان منطقه آزاد ماکو و نماینده مردم در مجلس شورای، مقرر شده تا ۳۰ درصد از اعتبار مورد نیاز این پروژه توسط منطقه آزاد تامین شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی پیشرفت فیزیکی سامانه جمع آوری فاضلاب ماکو را ۲۷ در صد و تصفیه خانه فاضلاب را ۴۵ درصد اعلام و اظهار کرد: امیدواریم با همکاری های نماینده مرد م در مجلس شورای اسلامی و کمک و مساعدت های مالی منطقه آزاد ماکو، عملیات اجرایی این پروژه به اتمام رسیده و وارد مدار بهره برداری شود.

لینک کوتاه : https://gorush.ir/?p=17081

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.